XPG Summoner alınır mı?

%100 klavye düşünüyorsanız alınabilir bence. 1 hafta içinde bende Red switch versiyonunu almayı düşünüyorum.

Bütçeniz 1500-1700TL ise ve %100 boyutunda bir klavye arıyorsanız alınır. Fiyatını hak eden bir klavye. Silver Switch olanını alacaksanız; Silver Switch'te algılaması için uygulamanız gereken kuvvet de azalacağı için daha az dokunsal his verir size haberiniz olsun. Ayrıca evet hot-swappable bir klavye olduğu için Switch'leri ve keycapsleri değiştirebilirsiniz. Fakat alacağınız Switch'e ve keycapse göre uyumluluk da değişiyor. İleride yeni Switch veya keycaps almadan önce araştırırsanız veya forumda konu açarsanız daha iyi olur.

Yorumunuz için teşekkürler ben kendimi bildim bileli membran klavyedeyim. Blue Switch harici klavye deneyimlemedim. Dokunsal his ne kadar değişir beni rahatsız eder mi bilmiyorum. Genelde FPS oyunları oynuyorum ve yazılım öğrenmeye çalışıyorum. Blue Switch çok ses çıkarır ve yorar diye almayı düşünmüyorum o yüzden sizin önerilerinize göre alayım. Red Switch mi Silver swith mi önerirsiniz?

Hocam ben tuşa bastığımda, boşluğa basmış gibi hissetmeyi sevmediğim için red switch tercih ederim. Ama siz seçiminizi yapmadan önce YouTube'dan ses testlerine, incelemerine falan bakın bence.

Hocam yazılım neyse ama stock haliyle yay sesi çoğu switchte var zaten. Bunlara rağmen bu bütçe ile alınabilecek en iyi %100 klavye Summoner bence.
Valla son 1 ayda 3 farklı klavye kullandım. Bunun birisi Fnatic miniStreak. Cherry MX Silent Red var yay sesi yoktu. Ondan sonra HyperX 65 HX Red Switch kullandım yine yay sesi yoktu. Şimdi K835 kullanıyorum TTC Red Switch yay sesi 0. Bu klavyede kronik. Mesela Razer Blackwidow V3 Tenkeyless klavyesi de kronik yay sesli.

Benim önerim bu klavyedir. TTC Red Switch var. Gayet kaliteli. XPG alacaksan da Silver alma Red al.

Son düzenleme:
Bütçeniz 1500-1700TL ise ve %100 boyutunda bir klavye arıyorsanız alınır. Fiyatını hak eden bir klavye. Silver switch olanını alacaksanız; silver switchte algılaması için uygulamanız gereken kuvvet de azalacağı için daha az dokunsal his verir size haberiniz olsun.
Hayır klavye hotswap değil!

Hocam Cherry Red'de yay sesi yok diyorsunuz ama Summoner'da var diyorsunuz o garibime gitti. 2-3 ses testine baktığımda yay sesi duyamadim hiç. CK530'un da kasası çok kötü olduğu için tuşa bastığınızda sanki plastik kovaya vuruyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Klavyeyi denediğim için bunu söyleyebiliyorum. Bu fiyat bandında yurtdışından almak daha iyi olur açıkçası.

Hayır klavye hotswap değil!
Evet hocam belirtmeyi unuttum klavye hot-swap değil. Re-design Summoner ile karıştırdığım için böyle yazmıştım.

Hocam Cherry Red'de yay sesi yok diyorsunuz ama Summoner'da var diyorsunuz o garibime gitti. 2-3 ses testine baktığımda yay sesi duyamadim hiç. CK530'un da kasası çok kötü olduğu için tuşa bastığınızda sanki plastik kovaya vuruyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Klavyeyi denediğim için bunu söyleyebiliyorum. Bu fiyat bandında yurtdışından almak daha iyi olur açıkçası.
Hocam benim bahsettiğim Cherry MX Silent Red.

Bence de yurt dışından alınabilir.
TKL sorun olmazsa önerim bu;

Yeni düzenlediniz hocam yakaladım :D. Ve evet TKL sorun edilmezse Akko 3087 veya Kemove K68 daha iyi seçenek olacaktır.
Aynen hocam yazmayı unutmuşum sabah 6.30 olmuş saat 😂

Ben o iki klavye arasında kalsam (Akko, Kemove) tereddütsüz Akko seçerim. Çünkü %65 cidden kanser. HyperX 65 kullandım ve bir daha kolay kolay %75'in altına inmem. Hem de Akko switch olarak gayet iyi. Keycapsler de kaliteli. PCB'si zayıf birazcık ama çok da önemli değil şahsen yıllarca kullanılacak bir klavye. Zaten hotswap yok PCB önemsiz kalır (tabii ki önemli ama normal kullanıcı için fark etmez)

Geri
Yukarı