XPG Summoner Cherry MX Red vs ASUS ROG Strix Scope RX RED

Bütçe
2000
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
TECHNOPAT-TWO WIN
GPU: ASUS Radeon RX 6750 XT DUAL OC 12GB
RAM: CORSAIR 16GB Vengeance RGB PRO SL Siyah 3200MHz CL16 DDR4
CPU: Intel Core i5 12400F 4.40GHz
Anakart: ASUS PRIME H610M-A 3200MHz mATX
SSD: Kingston 1TB SKC3000S Gen4x4 NVMe M.2
SSD 2: Samsung 970 Evo Gen3x4 NVMe M.2
Arkadaşlar aklımda %100 klavye, Türkçe ve RED Switch olarak 2 klavye var. Fakat hangisini tercih etmeliyim bilemedim. Arasında 400 TL gibi bir fark var. XPG 1800 TL iken ASUS 2200 TL.
Sizce artıları ve eksileri göz önünde bulundurularak hangisi tercih etmeliyim?
Ayrıca normalde ben Multimedia tuşları olan klavyeleri daha çok sevsem de bu 2 model arasında kaldım.
Ya da sizlerin önerdiği max 2000 TL bütçeli klavye var mı? (%100 Klavye, Red Switch ve Türkçe olacak)

XPG Summoner: XPG Summoner Cherry MX Red Switch Türkçe Q USB Mekanik Kablolu Gaming Klavye (SUMMONER5A-BKCTR) - Gaming.Gen.TR

ASUS Strix Scope: ASUS ROG Strix Scope RX RED Switch IP57 Su Geçirmez Ve Toza Dayanıklı Türkçe Optik Mekanik Gaming Klavye - Gaming.Gen.TR

Tabii ki RX Scope net bir şekilde daha iyi. Optik zaten direkt olarak mekanikten üstün bir teknoloji. Ek olarak Summoner'ın en son yazılımı problemliydi, klavye brick oluyordu.

XPG Summoner kullanıyorum memnunum ama RX Scope daha kaliteli bir klavye diyebilirim. Berkay hocam, yazılımı sorunlu değil artık güncellediler. Ve ayrıca hocam ben sizin için inceleme yapmıştım :D

XPG Summoner kullanıyorum memnunum ama RX Scope daha kaliteli bir klavye diyebilirim. Berkay hocam, yazılımı sorunlu değil artık güncellediler. Ve ayrıca hocam ben sizin için inceleme yapmıştım :D
Evet o konu için burada ayrıca teşekkürler. Şuan ki klavyemde geçici çözümler bulduğum için biraz geciktirdim. O süreçte de ASUS scope klavyesi 2500 TL'den 2200 TL ye geriledi. arada ki fark 400'e inince de düşündüm acaba ve çok kararsız kaldım arada ki farka değer mi diye.

Evet o konu için burada ayrıca teşekkürler. Şuan ki klavyemde geçici çözümler bulduğum için biraz geciktirdim. O süreçte de ASUS scope klavyesi 2500 TL'den 2200 TL ye geriledi. arada ki fark 400'e inince de düşündüm acaba ve çok kararsız kaldım arada ki farka değer mi diye.
Bütçe neye yetiyorsa onu alın hocam, iki klavye de kaliteli bir klavye.

Bütçe neye yetiyorsa onu alın hocam, iki klavye de kaliteli bir klavye.
O kısımda her türlü kararsız kalıyorum :D ASUS'a az birşey zor da olsa ikisine de bütçem yetiyor. Beni kararsız bırakan konuda bu. Hangisi daha uzun süre götürür, hangisi üzmez çok düşündürüyor. Optik mekanik ayrıca bi düşündürüyor mesela. @BerkayZ87 dediği gibi daha iyi diye duydum ama işte aradaki farka ve XPG'ye göre Multimedia tuşlarının olmamasına vs. değermi ASUS'u alsam.

Geri
Yukarı