XPG Summoner

Merhaba, bugün XPG Summoner Cherry MX red mekanik klavyesini inceleyeceğim ve size deneyimlerimi aktaracağım.
Ürünü 6 aydır kullanıyorum ve artık inceleme yapma vakti geldi.
Kutu içeriğinde bizi klavye, bilek desteği, 9 adet kırmızı tuş, sticker paketi ve tuş çıkarma aparatı karşılıyor.

1651857459097.png

Klavyenin ön tarafı böyle gözüküyor:
Not: Normalde klavyeyi Prism caps ile kullanıyorum orijinal tuşları da görün diye birkaç tane taktım.

1651858453977.png

Arka tarafı da böyle gözüküyor:

1651859435842.png

Ürünün özelliklerine kısaca bir göz atalım.
Bilek desteği mıknatıslı ve deri, bu klavye Cherry MX red Switch'ler kullanıyor, ses tekerleği ve RGB aydınlatmaları kontrol edebildiğiniz bir yazılım bulunuyor.

Şimdi size bu klavye ile 6 aylık deneyimimi aktarayım: Öncelikle deri bilek desteği ile bu klavyede çok rahat ettim ve rahatlık konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Klavyeyi ilk aldığımda yay sesi geliyordu fakat kullandıkça bu ses çoğu tuşta gitgide azaldı. (rahatsız edecek kadar olmasa da sağ CTRL gibi az kullandığım tuşlarda hala biraz var) hissiyat konusunda ise Cherry MX Switch'ler burada gayet iyi iş çıkarmış sonuç olarak klavyeden memnunum, alınır mı? Derseniz bence kesinlikle alınır.
Bugün XPG Summoner klavyesini inceledim, umarım yararlı bir inceleme olmuştur herkese iyi Sosyal'ler. 🙂

Kısa bir inceleme olmuş sanki onun dışında eklemek istediğim bir şey var ben de Razer Blackwidow Chroma V3 modelini kullanıyorum yay sesi bende de bayağı bir tuşta vardı spray lube alıp bütün Switch'lere çok aşırı az sıkarak çınlama sesini giderdim ve tuşların basım hissini de çok daha iyi hale getirdim sizde de bu tarz sorun varsa isterseniz bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Kısa bir inceleme olmuş sanki onun dışında eklemek istediğim bir şey var ben de Razer Blackwidow Chroma V3 modelini kullanıyorum yay sesi bende de bayağı bir tuşta vardı spray lube alıp bütün Switch'lere çok aşırı az sıkarak çınlama sesini giderdim ve tuşların basım hissini de çok daha iyi hale getirdim sizde de bu tarz sorun varsa isterseniz bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Biraz daha detay verebilirdim ama kısa olsun dedim ilk incelememdi bu.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, yay sesi çoğu tuşta yok artık. Çok hafif çınlama sesi de vardı ama alıştığım için duymuyorum artık.

Geri
Yukarı