XPG SX8200 PRO HD Tune Sonuçları

m0rphine

Kilopat
Yaklaşık 3 aydır kullandığım Monster dizüstü bilgisayarımda Adata XPG SX8200 PRO 512 GB SSD bulunmakta. İlk başlar bir sorun yaşamamıştım. Şimdilerde ise nedenini bilmediğim bir durum var. Bir süre kullanmayınca ekran kapandıktan sonra ilk uyanışta 0,5-1 saniyelik ufak bir takılma yaşıyorum. Bilgisayar uyku moduna geçmemiş oluyor tabii ki.

YouTube'da Technopat'ın SSD vs HDD videosuna denk geldim. HD Tune testi yapıyorlardı. Kendi bilgisayarıma uygulamak istedim. Videoda Samsung 840 Evo SSD okuma testi esnasında grafikte düz bir çizgi oluşturuyordu. Bende ise dalgalı bir görüntü var. SSD'min vaat ettiği hıza da ulaşamadım. Sizce değerler normal midir?

Dosya Ekleri

• 28-Aralýk-2019_23-45.png
    28-Aralýk-2019_23-45.png
    23,3 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset sürücünüz için güncel olanı Intel'in sitesinden kurun. Monster'ın sitesinden kurmayın.
HM370 chipset için hangilerini kurmam gerekir? Chipset INF Utility ve Intel Management Engine Driver olarak iki farklı şey var.
Benim bildiğim dalgalanma olmaması gerekiyor. Dalgalanma nedeni de ısınma olabilir.
Isınma gözlemlemedim. 35-40 derece civarlarındaydı.

HM370 chipset için hangilerini kurmam gerekir? Chipset INF Utility ve Intel Management Engine Driver olarak iki farklı şey var.

Isınma gözlemlemedim. 35-40 derece civarlarındaydı.
İkisini de kurman lazım.

@Shadow Ryzen Intel Management Engine'i Intel'in sitesinden .zip olarak indirdim. İçinde iki tane klasör var ve onların içinde de ikişer klasör var. Hepsinin içinde setup dosyaları var. Hangilerini kuracağım?

@Shadow Ryzen Intel Management Engine'i Intel'in sitesinden .zip olarak indirdim. İçinde iki tane klasör var ve onların içinde de ikişer klasör var. Hepsinin içinde setup dosyaları var. Hangilerini kuracağım?
Bir SS atsana.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı