XP'yi Windows 8.1 yükseltme

Öğretmen27

Hectopat
Yer
GAZİANTEP/NİZİP
Daha fazla  
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Arkadaşlar benim masaüstü bilgisayarımın özellikleri:
Ram: 1GB
İşlemci: 2GHZ
Ekran kartı: 128MB
Ben windos 8.1 yükleyebilir miyim?
Eğer yükleyebilirsem hangi yolları takip etmem gerekir?

Windows 8.1
Bilgisayarınızda Windows 8.1 çalıştırmak istiyorsanız aşağıdakiler gereklidir:

• İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ve PAE, NX ve SSE2 desteği

• RAM: 1 gigabayt (GB) (32 bit) veya 2 GB (64 bit)

• Sabit disk alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit)

• Grafik kartı: WDDM sürücüsüne sahip Microsoft DirectX 9 grafik cihazı

Windows 8.1 indir usb ye boot et sonra kuruluma geçersin yalnız indirdiğin windows 8.1 in ürün anahtarı gibi bişey varsa onu bir kağıda not et kurulurken istiyor sonra yazamazsan senin için vakit kaybı olur (geçenlerde aynı donanımlardaki bir arkadaşıma w8 kurdum hız yönünden 2 ye katlandı xp devirde kaldı ben şiddetle w8 i öneririm sana )

Öncelikle cevap için teşekkürler. Anladığım kadarıyla windows 8 32 bit kurabilirim. Yalnız grafik kartı olayını nereden öğrenebilirim? Onu anlamadım. Kusura bakmayın cevabım basitse.

Hocam çalıştıra dxdiag yaz. buradan bak veya göremediysen

bilgisayar sağ tık özellikler aygıt yöneticisi görüntü bağdaştırıcılarından ekran kartın ile ilgili bilgilere bakabilirsin ama 64 bite kesinlikle bulaşma zaten kaldırmaz 32 bit kur hayatına devam et

Sistem özelliklerinde DireckX Sürümü: 9.Oc yazıyor. Ekran kartında ki özelliklerde dediğin sürücü özelliği yazmıyor. Ama direct X 9 ve üzeri yazıyor.

Arkadaşlar benim masaüstüme windows 8 kurabilir miyim?

Kafama takılan PAE,NX ve SSE2 desteği
Bir de grafik kartında WDDM sürücü özelliği
Bunları aygıt yöneticisinde ve çalıştırda 'dxdiag' yazdığımda göremedim.

Sorun olmaz diyorsanız windows 8 kuracağım.

Özür dilerim başlıkta yükseltme yazmışım. Sıfırdan kurulum yapacağım.:p

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı