XRP-Ripple gelecek beklentileri

srcn90

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Muhafaza Memuru
Ripple şirketi çok büyük bir şirket imiş, ben de bugün araştırdım biraz. Kendi kripto paraları ise XRP. Alt yapısı itibarıyla çok çok hızlı bir şekilde ödeme ve exchange yapma olanağı sunuyor ve bunun sayesinde şimdiden onlarca (300 adet sanırım şu an.) finans şirketi ile anlaşmaları var. Bunlardan en göze çarpan ikisi American Express ve Santander. Merkezi olması ve ilk üç Coin arasında yer bulması bana güven veriyor. Ancak 100 milyar maksimum arzı olması XRP fiyatının ETH ve BTC gibi ileride çok fazla değerlenmesine engel gibi duruyor sanki, Coin burn olayı da yok bildiğim kadarıyla. Sizce bu Coin nasıl değerlenir? Daha birçok şirketle anlaşma yapacaklarına eminim. An itibari ile 1 XRP = 1.18 USD civarı. Orta ve uzun vadede tahmininiz nedir?

Edit: Bana güven vermesinin bir diğer sebebi de 2012'den bu yana var olması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ripple şirketi çok büyük bir şirket imiş, ben de bugün araştırdım biraz. Kendi kripto paraları ise XRP. Alt yapısı itibarıyla çok çok hızlı bir şekilde ödeme ve exchange yapma olanağı sunuyor ve bunun sayesinde şimdiden onlarca (300 adet sanırım şu an.) Finans şirketi ile anlaşmaları var. Bunlardan en göze çarpan ikisi American Express ve santander. Merkezi olması ve ilk üç coin arasında yer bulması bana güven veriyor. Ancak 100 milyar maksimum arzı olması XRP fiyatının ETH ve BTC gibi ileride çok fazla değerlenmesine engel gibi duruyor sanki, coin burn olayı da yok bildiğim kadarıyla. Sizce bu coin nasıl değerlenir? Daha birçok şirketle anlaşma yapacaklarına eminim. An itibari ile 1 XRP = 1.18 USD civarı. Orta ve uzun vadede tahmininiz nedir?

Edit: Bana güven vermesinin bir diğer sebebi de 2012'den bu yana var olması.

1-2 ay önce 3 TL iken almıştım, sattım ve 15TL oldu.
(Ben piyasayı kontrol ediyorum, eğer bir şey alırsam düşürüyor, satarsam arttırıyorum.)

Sarsıntılı piyasa şahsen bana güven vermiyor Elon diye bir adam bir tweet atarak piyasayı darmadağın ediyorsa, büyük devletler coinlere yasaklama getirince yerden tornavidayla kazarız. Bu yüzden uzun vade mantıklı gelmiyor çünkü devletler adam akıllı vergi alamıyor. Blok Zinciri her ne kadar güzel bir buluş olsa da devletlerin gelirlerine doğrudan etki ettiğinden uzun ömürlü göremiyorum. YTD.

Geri
Yukarı