Çözüldü Xubuntu açılışta siyah ekranda kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrKemal421

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Xubuntu kullanıyorum. Forumda yer alan telefonu Linux'ta 2. ekran olarak kullanma rehberindekileri yaptım. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Xubuntu yazısı geldikten sonra ekranın sağ üst köşesinde beyaz çizgi yanıp sönüyor. Yüksek ihtimalle rehberdeki çözünürlük ayarlama kısmını yanlış yaptım. Yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm

CTRL+alt+F4 yapın. Gelen ekranda Tty4 yazıyorsa kullanıcı adınızı ve şifrenizi sırasıyla girerek giriş yapın. Ardından aşağıdaki kodu girin

Bash:
sudo rm -rf virtual-display-linux/

sudo rm -rf /usr/share/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf

sudo reboot

Bilgisayar bundan sonra normal bir şekilde başlar muhtemelen.

Problem çözünürlükleri yanlış girmeden ötürü değil. Virtual-display-Linux projesi henüz yolun başında ve desteklediği ortam ve donanım tipi kısıtlı. Daha beta bir uygulama.

Sadece Intel işlemci ve dahili GPU ile çalışıyor. NVIDIA GPU'lu Intel sistemler için ek adımlar falan gerekiyor.
Merhaba Xubuntu kullanıyorum. Forumda yer alan telefonu Linux'ta 2. ekran olarak kullanma rehberindekileri yaptım. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Xubuntu yazısı geldikten sonra ekranın sağ üst köşesinde beyaz çizgi yanıp sönüyor. Yüksek ihtimalle rehberdeki çözünürlük ayarlama kısmını yanlış yaptım. Yardımcı olabilir misiniz?

Rehberin linkini atar mısın?

Kabloyu takıp çıkarttım böyle bir ekran geldi

Kabloyu takıp çıkarttım böyle bir ekran geldi

Dosya Ekleri

• 17075612356743891660386783445255.jpg
    17075612356743891660386783445255.jpg
    120,8 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

CTRL+alt+F4 yapın. Gelen ekranda Tty4 yazıyorsa kullanıcı adınızı ve şifrenizi sırasıyla girerek giriş yapın. Ardından aşağıdaki kodu girin

Bash:

sudo reboot

Problem çözünürlükleri yanlış girmeden ötürü değil. Virtual-display-Linux projesi henüz yolun başında ve desteklediği ortam ve donanım tipi kısıtlı. Daha beta bir uygulama.

Sadece Intel işlemci ve dahili GPU ile çalışıyor. NVIDIA GPU'lu Intel sistemler için ek adımlar falan gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Bash:

sudo reboot

Hocam ctrl alt f4 yapınca hiç bişi olmadı. Galiba direkt klavyeyi algılamıyor anlamadım.

Hocam CTRL alt F4 yapınca hiçbir şey olmadı. Galiba direkt klavyeyi algılamıyor anlamadım.

Bilgisayarı güç düğmesine bir kez tıklayarak kapatın. Eğer tek tıklamayla kapanmazsa basılı tutarak kapatın. Ardından yeniden açın ve CTRL+alt+F4 komutunu deneyin. Eğer olmazsa chroot atacağız.

Tamamdır hocam USB'yi boot edin.
Masaüstü ortamı gelince terminal açıp aşağıdaki kodu girin.

Bash:
sudo thunar

Ardından işletim sisteminin yüklü olduğu dizine gidin. Oradan sırasıyla klasörlere tıklayarak usr/share/X11/xorg.conf.d dizinine gidin ve 20-Intel. Conf dosyasını silin. Ardından tekrar işletim sisteminin yüklü olduğu dizine dönüp Home klasörüne tıklayıp oradan kullanıcı adınıza tıklayın. Orada da Virtual-display-Linux klasörünü silin.

Yeni konular

Geri
Yukarı