Çözüldü Xubuntu Panel Launcher'da sorun

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MertDaniel00

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Xubuntu'da paneli düzenlerken AUR ile yüklenen iki uygulama gerekiyormuş ve ben de yükleyemedim Xubuntu Debian tabanlı olduğundan dolayı. Neyse, bir şey olmaz inşallah diye devam ettim ama oldu. Şu an komple üst panelim yok ve benim o iki programı kullanabilmem lazım. Xubuntu'da AUR indirmenin/çalıştırmanın bir yolu yok mu, bilgisayara çok ihtiyacım var yarın dersler de var.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

7:10'dan sonrası
Uygulama isimleri: "vala.panel.appmenu" ve "panther.launcher.git"

Çözüm
Peki çalışır mı bunlar Debian tabanda?
Ve Ubuntu xenial mi indireyim Debian sid mi bilgisayar 64bit ve ayrıca uygulama marketinden indiriyor videoda ben internetten indirmiş olacağım fark olur mu? Vala nasıl indirebilirim? Henüz Linux'u hiç bilmiyorum bugün kurdum teşekkür ederim
Vala menu için bu kodu girmen yeterli. Panther Launcher ise hepsini sırası ile denersin.
Kod:
sudo apt install vala-panel-appmenu appmenu-gtk3-module appmenu-gtk2-module xfce4-appmenu-plugin
Hocam Allah razı olsun senden ne dileğin varsa gerçek olsun iki saattir yazamıyorum diye uğraşıyordum.
Evet sırada Panther Launcher kaldı.
Hocalarım gitmeden şu Panther Launcher için de söyler misiniz?
Hallettin mi? Olduysa hangi paket ile yaptın diğer arkadaşlar da faydalansın.

Yemek arası vermştim şimdi geldim. Sonucu yazarım deneyeceğim şimdi.
Arkadaşlar merhaba çözümü şöyle: (Xubuntu 20.04 LTS sürümü 30/03/2021)

Panther Launcher için:
https://rastersoft.com/programas/panther_launcher.html sitesine gidin. Oradan (eğer Ubuntu kullanıyorsanız) "Package for Ubuntu xenial 64bit" (ya da 32bit bilgisayarınıza göre) indiriyorsunuz zaten ilgili videoda kullanımını gösteriyor. Önemli olan indirirken üsttekini seçmeniz yani paketi kurmanız.

Vala Menu için:
Arkadaşın verdiği sudo apt install vala-panel-appmenu appmenu-gtk3-module appmenu-gtk2-module xfce4-appmenu-plugin kodunu girmeniz yeterli. Ancak aman dikkat ayarını yapmadıysanız root şifresini girerken gözükmez ve sizde yazmıyor sanabilirsiniz ama aslında yazıyor. Düzeltmek için yine arkadaşın verdiği sudo mkdir -p /etc/sudoers.d/; sudo touch /etc/sudoers.d/0pwfeedback; echo 'Defaults pwfeedback' | sudo tee /etc/sudoers.d/0pwfeedback; sudo chmod 440 /etc/sudoers.d/0pwfeedback kodu kullanmanız gerekiyor.

Sorunuz olursa yeni konu açın çünkü sileceğim gibi duruyor o yüzden yardımcı olamayacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı