Xubuntu Python3 güncellenmiyor

CarryLeMore

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 32 Bit Xubuntu kullanıyorum, daha yeni indirdim doğrusu. Tüm yabancı kaynakları taradım her denileni yaptım ama bu Python3 sürümü asla değişmiyor. 3.7+ yapmam gerekiyor ama 3.6. 9'da tıkandım. Atom N450 1.66GHz işlemci 1GB RAM sahibiyim önerdiğiniz Linux sürümü varsa onu kurayım. Klipper için kullanacağım. Minimum 3.7+ Python istiyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    260,9 KB · Görüntüleme: 25
Hocam indi ama 3.6.9 hala

sudo add-apt-repository ppa:deadsnakes/ppa sudo apt update

Sonra bunu deneyin.
sudo apt install python3.10

Ardından:
Kod:
sudo nano /usr/bin/gnome-terminal
deyin ve oradaki #!/usr/bin/python3 yazan yeri #!/usr/bin/python3.8
yazın en son olarak:

sudo update-alternatives --install /usr/bin/python3 python3 /usr/bin/python3.9 1 sudo update-alternatives --install /usr/bin/python3 python3 /usr/bin/python3.10 2

bunları yazın.

Bu sorun ben Ubuntu'yu kullanırken de oluyordu. İndiriliyor ama default olarak seçmek sıkıntı oluyor Ubuntu'da.
sudo update-alternatives --install /usr/bin/python3 python3 /usr/bin/python3.9 1 sudo update-alternatives --install /usr/bin/python3 python3 /usr/bin/python3.10 2
Bu kısımlar genelde işe yarıyor.

Sonra bunu deneyin.

Ardından:
Kod:
yazın en son olarak:

bunları yazın.
peki benim sistemim için önerdiğiniz bir yazılım var mı xubuntu biraz ağır çalışıyor ve 32 bit eski bir sürümü güncelleme gelmiyor lubuntu kurmuştum da update yapılmıyordu hata veriyordu ondan değiştirdim

Zero OS Lite mükemmel diyemem ama yine iyiydi ancak bu sorundan dolayı sildim onu da.

İşe yaradı çok teşekkür ederim. Biraz kastığından zor yazabildim.

Bu sefer de istediğim uygulama sürekli error verdi kurulmadı. Debian 11 kuruyorum şimdi daha rahatmış.

Sonra bunu deneyin.

Ardından:
Kod:
yazın en son olarak:

bunları yazın.
hocam linux mint 32 bit kurdum. muhtemelen python 3.10 sistemimi desteklemediğinden sürekli error veriyor ve
sudo update-alternatives --install /usr/bin/python3 python3 /usr/bin/python3.9 1
bu komut çalışmıyor sadece 2. çalışıyor daha önceki bir versiyonu nasıl kurarım acaba? 3.8 yapsam kurulur mu
bu komudu

apt_pkg module not found bu hatayı alıyorum başkaları da 3.6 dan yükseltince aynı hatayı alıyorlarmış

Son düzenleme:

Geri
Yukarı