Xubuntu vs EndeavourOS

Hangisi daha iyi?

• EndeavourOS

• Xubuntu

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Alakasız yorum yapmayınız. Xubuntu'da yüzlerce bloatware var.

EndeavourOS Xfce ve Xubuntu Xfce aynı masaüstü ortamlarını kullanır, EndeavourOS Arch tabanını kullanır, yaklaşık 10 uygulama ile birlikte gelmektedir. Xubuntu, her kullanıcının kullanmayacağı uygulamalar ile birlikte gelir. İkisinin RAM kullanımı birbirine yakındır, açık ara farkla sırf yuvarlanan sistem olduğu için EndeavourOS bin basar.

Xubuntu Core'da yok. Snapd de siliniyor direkt. RAM kullanımları da yakın değil.
Xububtu Core'un boşta RAM kullanımı 450 MB.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kullanımları yakın. XFCE masaüstü ortamı dışında hiçbir şey kullanılmıyor. XFCE heryerde XFCE.
Bir dağıtımın DE'si XFCE olabilir ama başka bir dağıtımın XFCE'si ile arasında performans farkları da olabilir.
Sonuçta kendilerine göre düzenliyorlar.

Bu yüzden Xubuntu Core çok performanslı iken End. XFCE'si değil. Çok kullandım üstelik. Aralarında deli dehşet performans farkı.

Bir dağıtımın DE'si XFCE olabilir ama başka bir dağıtımın XFCE'si ile arasında performans farkları da olabilir.
Sonuçta kendilerine göre düzenliyorlar.

Bu yüzden Xubuntu Core çok performanslı iken End. XFCE'si değil. Çok kullandım üstelik. Aralarında deli dehşet performans farkı.
Haklısın dostum.

EndeavourOS tercih ederim gözüm kapalı, en iyi Arch tabanlı dağıtımlardan birisi deniliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de fikir belirteyim. Xubuntu, temelinde hafif dağıtım olarak sunulsa da; Endeavour yüklenirken seçeceğiniz LXDE masaüstüyle Xubuntu'dan daha hafif olabiliyor.

Özellikle ciddi şekilde Linux dağıtımı kullananların, oyuncuların genelde Arch'ı önerdiklerini hep okumuşsunuzdur. Bunun da nedenini tepki süresine bağlıyorlar. O kadar deneyimlemedim ama profilimdeki kasa 4 gb ram olsaydı kesinlikle denerdim. Hatta onda kalabilirdim de.

Şu bile bence çok iyi bir kanıt:
Xubuntu kurulurken sadece Xfce ile kurulurken, Endeavour bilinen neredeyse bütün masaüstü ortamlarını seçme imkanı sunuyor (Xfce, Mate, Gnome, Lxqt, Lxde, Budgie, i3 ve topluluk masaüstlerinde de değişik şeyler var) ve ayrıca oldukça iyi açıklama yapmışlar diğer dağıtımlar gibi xfce'yi 2 gb ram'de akıcı kullanabilirsiniz propagandası yapmıyor. Masaüstü seçerken hepsinin açıklamasında yazmış. Gnome, Mate, Lxqt, Budgie, Xfce hepsi minimum 2 gb ram ve akıcı için 4 gb önerilir demiş. Sırf bu dürüstlük bile bana yeter. Çünkü profildeki kasaya neredeyse denemediğim dağıtım kalmadı. 2 gb ramde akıcı çalışır dedikleri dağıtımların çok büyük bölümü kasım kasım kasılıyordu.

Tercihim Endeavour Os'tan yana. Ayrıca kendisi uzun süredir Distrowatch'da en popüler 2. dağıtım olma özelliğini koruyor.

Arch dagitimlar tutarsizdir.
EndeavourOS Xfce'in kaynak kullanimlari gereksiz yuksektir.

Xubuntu cok tutarli, kararli ve performansli bir dagitimdir.
Bosta 450 MB RAM kullanir.

Çoğu Arch dağıtımı tutarlı ve stabildir sadece fazla hassaslar. O yüzden deneyimli kişilere hitap eder, kullanmasını bilene stabildir, fakat Manjaro Endeavour OS gibi dağıtımlar deneyim sorununuda hallediyor.

Başlıktaki soruya gelirsek kesinlikle Endeavour OS. Xubuntu gereksiz dolu.

Çoğu Arch dağıtımı tutarlı ve stabildir sadece fazla hassaslar. O yüzden deneyimli kişilere hitap eder, kullanmasını bilene stabildir, fakat Manjaro Endeavour OS gibi dağıtımlar deneyim sorununuda hallediyor.

Başlıktaki soruya gelirsek kesinlikle Endeavour OS. Xubuntu gereksiz dolu.
Manjora dağıtımları çok sakattır.
Xubuntu Core dolu değil. Bomboş.

İftira etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı