XZ Premium Mobil PUBG Oynarken Dikey renkli çizgiler oluşması

x2cyber2x

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, XZ Premium kullanıcısıyım. PUBG oyununa girdiğimde saate, pile vs bakmak için üst barı çektiğimde ve menü çubuğunu çektiğimde genellikle ekranın sol tarafında dikey renkli çizgiler beliriyor. Ekran görüntüsü alıp koyacaktım yakalayamadım bir türlü. Acaba fotoğrafta mı gözükmüyor dedim ve ekran videosu çektim 1 dakikalık. Videoyu çekerken aynı şekilde beliriyordu ama videoda da çıkmamış. Bu şekiller laptop veya ekran kartlarındaki chipset yanığında ortaya çıkan şekillere benziyor. Ekran çözünürlüğünü HD'ye getirirsem daha az oluyor ama düşük ayarlarda daha fazla oluyor. Acaba telefon ekranı 4K olduğu için çözünürlükte bir uyumluluk sorunu mu var diyorum? Bir de videoda gözükmediği için ekranın iç donanımı ile alakalı olabilir mi diye korktum. Başka hiçbir oyunda olmuyor... Yardımlarınızı bekliyorum. Son olarak telefonu alalı 1 ay olmadı gayet memnunum fakat ekranda sadece 1 tane ölü piksel belirdi sadece siyahta gözüküyor. Sizce garanti kapsamında yaptırmalı mıyım yoksa 1 tane piksel için cihazı açtırmak mantıksız mı olur? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumluluk sorunu olabilir. S7 Edge telefonumda PUBG oynarken 10-20 dakika sonra küçük yeşil yada pembe çizgi oluştuğunu görüyorum. Fakat 1 saniye sürüyor. Oyun ile ilgili sorun olduğunu düşünüyorum. Piksel sorununa gelirsek, benim tavsiyem o bir tane piksel çok belli olmuyor ise yaptırmayın. Telefonun içi açılırsa suya karşı dayanıklılığı son bulur. Piksel sorunu artarsa garanti süresinin bitmesine 2-3 ay kala mecbur kalırsanız yaptırın.

Başka oyunlarda var mı böyle bir sorun? PUBG oyunundan kaynaklı bir optimizasyon sorunu olabilir.
Şuanda farklı oyunlarda da ortaya çıktı bazı oyunlarda grafiği yükseltince bu sorun oluyor düşürünce sorun ortadan kalkıyor.Pubg de ise tam tersi hdr modda extreme fps anti aliasing açınca cok aza iniyor ama grafikleri düşürürsem artıyor.Bu olan sorun genelde oyunların menüsünde ortaya cıkıyor oyunu oynarken nadir oluyor.Çözemedim gitti

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı