Y500 Laptop ve SLI Hakkında

Regalbeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Crossfire ve ya SLI bir sistem kurmayı düşünmüştüm. Ancak bütçem 2000 Tl olduğundan dolayı yetmez diye o işten vazgeçtim. Şimdi notebooklara bakıyordum ve y500 modelli bir notebook gözüme ilişti. Fiyatı 2400 Tl küsürdü. 15,6 inc , 1920x1080 ekran kartı GT 650 SLI'ydı.

Şimdi SLI'yla ilgili bilgi öğrenmek istiyorum.Yani - / + yönleri sonra her oyunda çift ekran kartı çalışır mı ne gibi sorunlar çıkarır bana ?

Notebook bakımından 2400Tl civarındaki başka bir notebook MSI ge60 serisi. MSI ge60 serisi y500den iyi midir ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Y500 var gayet memnunum. Şimdi gayet memnunum derken bu laptop benim işimi görüyor demek istiyorum. Eğer orijinal oyun alırsan veya oyunların gerekli updatelerini yaparsan 2 ekran kartı da sorunsuz bir şekilde çalışır.

Korsan oyuna kesinlikle karşıyım. Benim düşüncem bir laptop için 2400 Lirayı gözden çıkaran birisi oyun alırken 50 lirayı gözden çıkartmalı. Örnek veriyorum; geçen gün Tomb Raider'in son oyununu korsan indirdim ve oynadım. Orta seviyelerde bile laptop kastı. Daha sonra sadece 12 dolara Steam'den yükledim. Şu an yüksek ayarlarda sorunsuz şekilde çalışıyo ki ben bu FPS olayına çok dikkat eden birisiyim. Oyunun oynanabilir seviyede olması gerekir benim için.

Battlefield 3 ultra ayarlarda olmasa bile belirli bir kalitede oynayabiliyorsun ve bu hizin senin tatmin edecegini umuyorum.

Dediğim gibi eğer bir laptoba gerçekten ihtiyacın yok ise sana kesinlikle masaüstü almanı tavsiye ediyorum. Çünkü masaüstü PC'ler adeta jumbojet gibidirler. Laptop ise sadece en fazla 20 kişilik bir Cessna. :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Y500 var gayet memnunum. Şimdi gayet memnunum derken bu laptop benim işimi görüyor demek istiyorum. Eğer orijinal oyun alırsan veya oyunların gerekli updatelerini yaparsan 2 ekran kartı da sorunsuz bir şekilde çalışır.

Korsan oyuna kesinlikle karşıyım. Benim düşüncem bir laptop için 2400 Lirayı gözden çıkaran birisi oyun alırken 50 lirayı gözden çıkartmalı. Örnek veriyorum; geçen gün Tomb Raider'in son oyununu korsan indirdim ve oynadım. Orta seviyelerde bile laptop kastı. Daha sonra sadece 12 dolara Steam'den yükledim. Şu an yüksek ayarlarda sorunsuz şekilde çalışıyo ki ben bu FPS olayına çok dikkat eden birisiyim. Oyunun oynanabilir seviyede olması gerekir benim için.

Battlefield 3 ultra ayarlarda olmasa bile belirli bir kalitede oynayabiliyorsun ve bu hizin senin tatmin edecegini umuyorum.

Dediğim gibi eğer bir laptoba gerçekten ihtiyacın yok ise sana kesinlikle masaüstü almanı tavsiye ediyorum. Çünkü masaüstü PC'ler adeta jumbojet gibidirler. Laptop ise sadece en fazla 20 kişilik bir Cessna. :/

Peki her oyunu çift ekran kartıyla oynayabiliyor musun ?

Evet, eger 2 ci kart yani sag taraftaki calismiyorsa. Yani herhangi bi hava cikisi olmuyorsa bu calismiyor demektir. Böyle bir durumda sana önerim su. Ekran karti ayarlarina gir, 3D-performansi maximieren (SLI-KON) kismi. sag tarafinda physx kisminda für physx reservieren kutucugunu bos birak prozzesor kisminda önerilenin disinda olan geforce gt650m (2) sec ve alt kisminda onayla. Bende almanca oldugu icin türkceye ceviremedim. Umarim anlamissidir. Bunlari yaparken hereseyi kapatman gerek.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı