Ya ölçülemeyecek bir enerjiye sahipsek?

Emir Gürler

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamlar, düşünsenize sonsuz bir evrenimiz var ve bu evren galaksileri bir birine bir IP misali bağlı peki ya bu bağıntının insan vücudunda ve elektrik yayılımında olduğunu söylesem ne derdiniz her halde canım gibi bir şeyler derdiniz ve geçiştirirdiniz değil mi ama hayır olay bundan ibaret değil böyle kusursuz bir organizmayı sadece kendi irademizle kontrol ediyoruz peki nasıl benim düşüncem tüm bu var oluş bir insan beyni gibi diyor yani diyorum ki insanların beyni genişliyor ve elektrik üretiyor ve biz bunu ölçemiyoruz ya ölçebilseydik düşünsenize sadece kitap okuyarak büyüyen beynimizi elektriksel olarak harcar ve bilgileri bir SSD HDD gibi depolarsak ya da bir mekanik kolu sadece yeni bir dil öğrenerek geliştirsek ya da yeni bir tat tattığımızda bile oluşan nöronsal elektriği harcayabilsek ne olurdu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla yazıyorum:

İnsanlar ve diğer organizmalar kusursuz değildir. Beynin tükettiği ortalama elektriği 10W olarak hesapladık. Çok önceden babamın askerden kalan bir gece görüş kamerası vardı. Kameranın pillerini çıkarıyorduk ve kalbimize elektrik çeken pamuğa benzer bir şey yapıştırıyorduk. Gece görüş kamerası kalbin ürettiği elektriği ihtiyacı kadar çekiyor ve kameraya iletiyor idi. Böylece kamera pilsiz, kalbin ürettiği elektrik ile çalışıyordu. Aynı şey beyne yapılabilir ancak çok zararlı olacağı kesin. Çünkü elektrik beyne ortak, eşit olarak bölünüyor. Beynin içinde kalan küçücük elektriği çekip SSD'ye aktaramayız. Onun yerine elektrik sinyallerini kodlara dönüştürüp kullanıyoruz. Ancak daha yeni yeni bunları yapmaya başladık. Mesela sen kolunu hareket ettirdin, buradan çıkan elektrik sinyallerini makinesi algılıyor ve kod yaparak bilgisayara kaydediyor. Koda dönüşen sinyaller E-posta yoluyla karşı tarafa aktarılıyor. Sonra bir makine yardımı ile kişinin beynine aktarılıyor ve "ta da!" aktarılan kişinin kolu istemsizce hareket ediyor.

Şimdi diyebilirsin "aynı yöntem ile hafızaları depolansın" vesaire zaten yapıldı ancak hem çok zaman harcıyor hem yarım yamalamak çalışıyor. Daha çok fazla mesafe kat etmemiz lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı