Yabancı bir Mail geldi ve yapacağımı bilemiyorum

Teedy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar e-postamı kontrol ederken böyle bir mail ile karşılaştım.
Okudum ve geri cevap yazdım konuyu anlamadım detaylı anlatırmısınız şeklinde geri dönüş yaptım.
Bana böyle bir mail daha attılar sizce Polis gibi yetkili biri ile görüşmeli miyim?
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Phishing'e benziyor. Bu konuda bilgim fazla değil fakat bana kalırsa ciddiye almayın. Bir de virüs taraması yapabilirsiniz.

Bunlar ile karşılaşan onlarca insan gördüm. Allaha şükür 1 kişide sıkıntı çıkmadı. Yapacağınız tek şey maili silmek ve güvenlik açısından mail adreslerinizin şifresini değiştirmek .

Okudum ve geri cevap yazdım konuyu anlamadım detaylı anlatırmısınız şeklinde geri dönüş yaptım.
Bana böyle bir mail daha attılar sizce Polis gibi yetkili biri ile görüşmeli miyim?
Eki Görüntüle 538079
250.000.00 Dolar kazanmışsınız fırsatı kaçırmayın (!).

Dolandırıcı nitelikte bir e-posta, silin gitsin.

"Bütün şifrelerin ele geçirilmiş olabilir muhtemelen CIA'in çökertmeye çalıştığı çokuluslu bir organize suç örgütünün tuzağına düşürülmüşsün. Her an kapından içeri CIA ajanları girebilir...... Knock Knock."

Şaka bir yana. Maili sil / trash klasörünü sil / mail adresinin şifresini değiştir / Eğer maildeki bir linke tıkladıysan antivirüs araması yap.

Eki Görüntüle 538079
Resmi olsaydı "@gmail.com" değil, şirket uzantısı yazardı. Atıyorum "@rockstargames.com" gibi.
Dolandırıcı büyük ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı