Yabancı dil bilen biri ne iş yapmalı?

alperen750ti

Hectopat
İyi forumlar. Lise öğrencisiyim ve İngilizce biliyorum aynı zamanda da İspanyolca öğreniyorum, onu da lisenin sonuna doğru sökeceğimi tahmin ediyorum. Sorun şu; ne olacağımdan emin değilim. İyi bir üniversitede öğretmen olabilirsin diyorlar fakat öğretmen olma fikri bana pek uymuyor. Daha çok grafik tasarımla ilgili şeyler ilgimi çekiyor. Ne yapacağımdan emin değilim, dil okuyup öğretmen mi olsam ya da risk alıp pek başarılı olmadığım bölüm olan sayısala geçip ilerde grafik tasarımcısı mı olsam ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce biliyorsunuz tamam da seviyesi ne? Ne düzeyde biliyorsunuz? Ayrıca lisede öğrenilen İngilizce çok yetersizdir, ekstra gayret ile bir şeyler yapabilirsiniz. Sayısal yeteneğiniz yoksa kendinizi zorlamayın.

Etrafındaki insanların fikirlerini al ama kendi fikirlerini uygula. İngilizcen iyi seviyedeyse ve ikinci yabancı dil ekliyorum demişsin ne yaparsan yap başarılı olursun zaten. Ülkedeki lisans öğrencilerinin %95'i İngilizce bilmiyor inan bana. Sen lisede halletmişsin istemediğin alana yönelme. Seçim yapamıyorsan listelediğin meslekleri yapan insanlara ulaşıp sorular sor, karar vermeye çalış.

Dil biliyor musun gerçekten yoksa bildiğini mi zannediyorsun önce bunu açıklığa kavuşturman gerekiyor. Ki biliyorum dediğin dil olan İngilizceyi öğrenmesi çok meşakatlidir, çok geniş ve birbiriyle ilintili bir dil olduğu için tamamen öğrenmek çok zaman alan ve zor bir şey. Bir de pratik yapmadan öğrendiklerini günlük yaşamına yansıtamayacağın dillerden birisi. İyi düşün, lisede sınavlardan 100 almakla dil bilinmiyor. :)

Aslında ingilizce öğretmeni olabilirsin, atanma oranı yüksek bir bölüm veya ingilizce işletme gibi dil destekli bölümler var onları da tercih edebilirsin, sayısal bölüm ağır gelebilir sözelci öğrenciye..

İngilizce biliyorsunuz tamam da seviyesi ne? Ne düzeyde biliyorsunuz? Ayrıca lisede öğrenilen İngilizce çok yetersizdir, ekstra gayret ile bir şeyler yapabilirsiniz. Sayısal yeteneğiniz yoksa kendinizi zorlamayın.
İngilizceyi ana dilim gibi kullanabiliyorum akademik olarak düzeyini bilemem ama yabancı biriyle oturup herşeyi konuşabilirim.
Etrafındaki insanların fikirlerini al ama kendi fikirlerini uygula. İngilizcen iyi seviyedeyse ve ikinci yabancı dil ekliyorum demişsin ne yaparsan yap başarılı olursun zaten. Ülkedeki lisans öğrencilerinin %95'i İngilizce bilmiyor inan bana. Sen lisede halletmişsin istemediğin alana yönelme. Seçim yapamıyorsan listelediğin meslekleri yapan insanlara ulaşıp sorular sor, karar vermeye çalış.
Gin
Dil biliyor musun gerçekten yoksa bildiğini mi zannediyorsun önce bunu açıklığa kavuşturman gerekiyor. Ki biliyorum dediğin dil olan İngilizceyi öğrenmesi çok meşakatlidir, çok geniş ve birbiriyle ilintili bir dil olduğu için tamamen öğrenmek çok zaman alan ve zor bir şey. Bir de pratik yapmadan öğrendiklerini günlük yaşamına yansıtamayacağın dillerden birisi. İyi düşün, lisede sınavlardan 100 almakla dil bilinmiyor. :)
İngilizceyi %95 biliyorum geri kalan %5i de hukuk bölümlerinde felan kullanılan ağır kelimeler
İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı