Yabancı Dil İçin Meslek Seçimi

Yer
Mersin
Bu sene lise 3'e geçtim. Bölüm olarak yabancı dil yani İngilizce seçtim. İleride hedefim olacak meslek konusunda biraz kararsız kaldım ve yardımınızı isteyeceğim. Matematik konusunda berbatım bu konuda herhangi bir çeviri işine girmeyi hiç düşünmüyorum. Aklımda tercümanlık var fakat onda da birden fazla dil bilmek gerekiyor galiba. Dile karşı ilgim var öğrenmeye çalışırım başka dilleri fakat sadece İngilizce'ye yönelik olsun istiyorum. Sizce hangi mesleği tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek dil ile hele ki o dil İngilizce ise piyasada çok tutunabileceğini sanmam. En güzeli şu an yabancı dil için Çince. Benim tavsiyem Çince okumanız.

Tek dil ile hele ki o dil İngilizce ise piyasada çok tutunabileceğini sanmam. En güzeli şu an yabancı dil için Çince. Benim tavsiyem Çince okumanız.

Çincede çok zor bea.

cince-troll.jpg

Hem çince çok fazla harf içeriyor diye biliyorum. Alfabesi çok uzun :/

Çince öğrenmem çok zor :( Ablam da yabancı dil okudu sadece İngilizce olarak, şu an sonuçları bekliyor atanırsa öğretmen olacak. Şu an özelde çalışıyor. Ben öğretmenlik istemiyorum. Aslında bilgisayarla aram çok iyi eğer yabancı dilde bilgisayarla ilgili bir bölüm varsa çok isterim. Matematik gerektirdiği için uzak kaldım mecburen.

Çince öğrenmem çok zor :( Ablam da yabancı dil okudu sadece İngilizce olarak, şu an sonuçları bekliyor atanırsa öğretmen olacak. Şu an özelde çalışıyor. Ben öğretmenlik istemiyorum. Aslında bilgisayarla aram çok iyi eğer yabancı dilde bilgisayarla ilgili bir bölüm varsa çok isterim. Matematik gerektirdiği için uzak kaldım mecburen.
Bölümünü beğenmiyorsan neden seçtin o zaman? Üniversite de değiştirir ve sevdiğin bir bölüme gidersin artık. İnsanlar bugünler de okuyayım da ne olursam olayım mantığında gidiyor.

Bölümünü beğenmiyorsan neden seçtin o zaman? Üniversite de değiştirir ve sevdiğin bir bölüme gidersin artık. İnsanlar bugünler de okuyayım da ne olursam olayım mantığında gidiyor.
Bölümümü beğenmiyorum diye bir şey söylemedim. Dile karşı bir ilgim var ve seviyorum dedim. Aklımda tercüman olmak var. İngilizce benim için hep 1. planda. Bilgisayardan da iyi anladığımı söyledim. Yani ikisinin ortak olduğu bir meslek varsa yapabilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı