Yabancı dil önerisi

Belki Japonca, Korece olabilir. Söz dizimi bizimkiyle aynı mıymış ne.
Japonca da alfabe zorlar.
Korece de alfabe daha kolay diye biliyorum.

Japonca öğrenip ne yapacak?
Dil öğreneceğine kelime hazneni geliştirmeni tavsiye ederim, özellikle İngilizce hariç çoğu dil Türkiye de işe yaramaz bir durumda kalıyor, tabii ki her hafta sonu Fransa'ya, Almanya'ya giden biri değilsen.

@Mert Umut Güven ben zaten öğrenebilir dedim. Bakar konuşan sayısına, coğrafi dağılımına. Avantajları var da işine gelirse öğrenebilir.
Bir Türk olarak öğrenilmesi kolay ve işe yarar dedi.
Zaten İspanyolca'yı vs. demişler.
tabii ki her hafta sonu Fransa'ya, Almanya'ya giden biri değilsen.
Uluslararası ticarette iş görüyor diye biliyorum. İlla her hafta sonu Almanya'ya mi gitmesi lazım adamın?

Merhaba İngilizce ve Almanca'ya gayet hakimim. Bana alternatif bir dil lazım. Hem bir Türk olarak öğrenilmesi kolay ve işe yarayacak hem de son zamanlarda boştayım. Faydalı geçiririm günümü. İspanyolca ve portekizce gibi düşündüm ama bilen arkadaşlar varsa zo rmu öğrenmesi? Fransızca'da aklıma gelmiyor değil.

Ne yapacağına bağlı Hollanda/Belçika'ya gitmek istiyorsan felemenkçe ya da Fransızca çoğu Avrupa ülkesi Almanca'ya da fransızcabilir Kore'ye gitmek istiyorsan korece. Yani ne yapmak istediğine bağlı.

@Mert Umut Güven ben zaten öğrenebilir dedim. Bakar konuşan sayısına, coğrafi dağılımına. Avantajları var da işine gelirse öğrenebilir.
Bir Türk olarak öğrenilmesi kolay ve işe yarar dedi.
Zaten İspanyolca'yı vs. demişler.

Uluslararası ticarette iş görüyor diye biliyorum. İlla her hafta sonu Almanya'ya mi gitmesi lazım adamın?
Tamamda, öğrenecek ne yapacak dedim size sadece bu mesajımı neden raporluyorsunuz ki ?
Uluslar arası ticaret yapan insanlar zaten ingilizce çok akıcı bir şekilde konuşuyorlar.

Tamam da, öğrenecek ne yapacak dedim size sadece bu mesajımı neden raporluyorsunuz ki?
Uluslar arası ticaret yapan insanlar zaten ingilizce çok akıcı bir şekilde konuşuyorlar.
İngilizce haricinde demek istedim. Hadi bunu geçelim uluslararası ilişkiler bölümünde çok dil bilmek önemli.
Ama nedense eşit ağırlıktan alıyor.🤔

Yazım yanlışından raporladım. Bu mesajınızda yine var. Düzelttim.

İngilizce haricinde demek istedim. Hadi bunu geçelim uluslararası ilişkiler bölümünde çok dil bilmek önemli.
Ama nedense eşit ağırlıktan alıyor.🤔

Yazım yanlışından raporladım. Bu mesajınızda yine var. Düzelttim.
"Yazım yanlışından raporladım. Bu mesajınızda yine var. Düzelttim." Elinize sağlık.
"Ama nedense eşit ağırlıktan alıyor.🤔" bu konuda bir fikre sahip değilim.

"Yazım yanlışından raporladım. Bu mesajınızda yine var. Düzelttim." Elinize sağlık.
"Ama nedense eşit ağırlıktan alıyor.🤔" bu konuda bir fikre sahip değilim.
Hocam düzelttim derken alıntıladığımı düzelttim. Yoksa bundan ban atabilirler. Şu kısımlarını düzeltin. Tırnak içine aldım.
Tamam "da", öğrenecek ne yapacak dedim size sadece bu mesajımı neden raporluyorsunuz ki?
"Uluslararası" ticaret yapan insanlar zaten "İngilizce" çok akıcı bir şekilde konuşuyorlar.

Merhaba İngilizce ve Almanca'ya gayet hakimim. Bana alternatif bir dil lazım. Hem bir Türk olarak öğrenilmesi kolay ve işe yarayacak hem de son zamanlarda boştayım. Faydalı geçiririm günümü. İspanyolca ve portekizce gibi düşündüm ama bilen arkadaşlar varsa zo rmu öğrenmesi? Fransızca'da aklıma gelmiyor değil.

Portekizce mantıklı gibi hocam.

Geri
Yukarı