Yağ oranı nasıl düşürülür?

Menifur

Centipat
Öncelikle selam. Sınavlardan sonra sıkı bir diyet ve spora iyi bir disiplinle başlamayı düşünüyorum. Yağ oranım %25 kilom 80. spora bayağıdır gidiyorum fakat yağ oranımı düşüremiyorum sebebinin diyet yapmamam olduğunu varsayıyorum. Kendime diyet programı nasıl oluştururum? Diyete uymayıp yağsız ve şekersiz beslensem yağ oranım düşer mi?

adamın bunu bilmeme ihtimali var mı?

Kalori gerekli bence. Vücudu yağ yakım durumuna sokuyor diye biliyorum
Hocam dediklerini biliyorum zaten asıl sorum "diyet nasıl oluştururum" idi.

Kalori açığı bırakmam lazım galiba ama hesaplama yaptım günde 2770 kalori almam lazım yazıyor. Ben zaten günde 2000 kalori falan alıyorum. Siteler mi yanlış bende mi bir hata var çözemedim...

Hocam dediklerini biliyorum zaten asıl sorum "diyet nasıl oluştururum" idi.

Kalori açığı bırakmam lazım galiba ama hesaplama yaptım günde 2770 kalori almam lazım yazıyor. Ben zaten günde 2000 kalori falan alıyorum. Siteler mi yanlış bende mi bir hata var çözemedim...
2770 eğer spor yapıyorsanız boyunuza yaşınıza ve kilonuza göre günlük almanız kaloridir. Sen 2000 yaparsan kilo verirsin. 2770 in üzerine çıkarsan kilo alırsın.

Adamın bunu bilmeme ihtimali var mı?

Kalori gerekli bence. Vücudu yağ yakım durumuna sokuyor diye biliyorum.

Ne bekliyordun? Yağ yakmak için sihirli sözcükler veya bir bir çeşit dua falan mı?

Teşekkürler cevaplarınız için 😊
Hedefime tahmini kaç ayda ulaşırım peki?

Bunu biz söyleyemeyiz. Senim metabolizmana, gayretine ve iradene göre değişir. Çalışmaya devam edin. Başarı emek verenlerindir.

Geri
Yukarı