Yağ oranı nasıl düşürülür?

Bu verdikleri hareketler bana kolay geliyor fazla kiloyla yapıyorum ben de. Benim asıl anlamadığım şey beslenme. Mesela Fast food ve abur cubur gibi şeyler yememeliyim değil mi? Ve günde en fazla kaç kalori açık vermeliyim. 800-1000 arası iyi mi?
Ben diyetisyen değilim ama 800-1000 kalori açığı yeterli olur diye düşünüyorum zayıfladığım zamanlar benim işime yaramıştı, sonuçta diyetisyene gittiğiniz zaman o da böyle verecek muhtemelen. Fast food gibi şeyleri de spor rutininize göre kendinize hile günü ayarlayabilirsiniz o gün istediğiniz kadar yersiniz zaten bir süre sonra bayıyor hem de psikolojiniz rahatlar. Fazla kilo konusuna gelince de spor hocalarına sorun hiç spor deneyimim olmadı spor salonunda.

Ben diyetisyen değilim ama 800-1000 kalori açığı yeterli olur diye düşünüyorum zayıfladığım zamanlar benim işime yaramıştı, sonuçta diyetisyene gittiğiniz zaman o da böyle verecek muhtemelen. Fast food gibi şeyleri de spor rutininize göre kendinize hile günü ayarlayabilirsiniz o gün istediğiniz kadar yersiniz zaten bir süre sonra bayıyor hem de psikolojiniz rahatlar. Fazla kilo konusuna gelince de spor hocalarına sorun hiç spor deneyimim olmadı spor salonunda.

Tamamdır cevaplarınız için teşekkür ederim.

800-1000 kalori açığı yeterlidir. Eğer yüksek ağırlık altına gireceksen günlük ağırlığının 1, 5-2 kartı protein alman lazım ki 1,8 den aşağı olmaması ideal olacaktır. Tabii bu tam anlamıyla ağırlık altına girmeye başladığında geçerli. Ayrıca karbonhidratta alman lazım kas sadece proteinle olmuyor maalesef ve burada işte can sıkıcı yere geliyoruz karbonhidrat kilo verecek birinin uzak durması gereken şeyler. O yüzden tüm bu beslemeden sonra 800-1000 kilo açık oluşturman gerekecek.
Fast food şeker vs tabii ki normal insan için bile sınırlı tüketilmesi gereken şeyler sizin içinde aynı şekilde hatta olabildiğince hayatınızdan çıkarmanız daha doğru olacak. Tabii arada bir Fast food falan alabilirsiniz kendinizi ödüllendirmek için ama bunu da yaparken kalori açığınızı korursanız aslında diyetinizden ödün vermemiş olursunuz. Yani isterseniz her gün Fast food yiyebilirsiniz ama gün sonunda bir şekilde kalori açığı yaratabiliyorsanız gene kilo verirsiniz. Tabii o kadar kalori üzerine bir açığını yaratmak için ne kadar kardiyo yapılmalı siz düşünün.

Bir antrenör olarak yazıyorum böyle aceleci davranma yağ oranın çok fazla değil sana yağ gibi gelen yerlerin ödem olabilir bol bol su tüket fazla sodyum içeren ürünlerden(Fast food )uzak dur zaten şu an kış mevsimindeyiz kış boyunca kas kütlesi eklemeye yönelik beslenip yaza doğru definasyona girmek daha mantıklı olur.

Geri
Yukarı