Yağ yakarken kas yapmak

Arkadaşlar selam, direkt konuya gireceğim. Yaklaşık 3-4 aydır fitness yapıyorum fakat hala yağlıyım.
Boy 1.70, kilo 75, yağ oranı en son %23 idi.
Yağ yakarken kas yapmak mümkün mü yoksa önce direkt yağ mı yakmalıyım yoksa önce kas kütlesini arttırıp sonra mı yağ yakılmalı? Eğer bunlardan biriyse nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Bana yol gösterirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi aynı anda olmaz. Önce yağlarından kurtulman lazım. Yaptığın spordan çok beslenmen de önemli. Ciddi bir kas yapmak istiyorsan ikisi aynı anda olmuyor.

Arkadaşlar selam, direkt konuya gireceğim. Yaklaşık 3-4 aydır fitness yapıyorum fakat hala yağlıyım.
Boy 1.70, kilo 75, yağ oranı en son %23 idi.
Yağ yakarken kas yapmak mümkün mü yoksa önce direkt yağ mı yakmalıyım yoksa önce kas kütlesini arttırıp sonra mı yağ yakılmalı? Eğer bunlardan biriyse nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Bana yol gösterirseniz sevinirim.
Düzenli kardiyoyla istediğiniz kiloya gelip ondan sonra kas çalışmanız daha mantıklı olucaktır

Hocam peki şöyle yapsam.
Kalori açığı oluşturup kardiyo yapsam ve bu esnada normal antrenman programıma devam etsem yağ oranım düşmez mi?
Düşer, fakat kas kütlesi ekleyemezsin. Yağ yakarken kas ekleyemezsin, koruyabilirsin.

Hocam steroidsiz korunması imkansız maalesef illaki kaslardan da gider zayiflarken. Ancak azaltirsiniz kaybı.
Yanlışsam düzelt, fakat vücut ağırlığının 2 katı proteini rahat şekilde alırsa ve antremanlarına düzgün devam ederse kas kütlesini koruyabilir.

Yanlışsam düzelt, fakat vücut ağırlığının 2 katı proteini rahat şekilde alırsa ve antremanlarına düzgün devam ederse kas kütlesini koruyabilir.

Dediğin doğru ama ben bu konuyu araştırdım. Yağ eritirken kas yapmak mümkünmüş.

Ben de normalde imkansız diye biliyordum.

Dediğin doğru ama ben bu konuyu araştırdım. Yağ eritirken kas yapmak mümkünmüş.

Ben de normalde imkansız diye biliyordum.
Değil değil kalori açığı verirken illaki kastaki proteinde girer sindirime güç kaybı oluyor.

Kanka aşırı obez olması lazım dediğin için yani vücut yağ deposu indirmesi lazım ondan 2 senenin altında spor gecmisi olanlara önerilmiyor definasyon kas kaybetme diye.

Geri
Yukarı