Yağ yakıcı gerekli mi?

Rafi Hızlı

Kilopat
Merhaba, 1 haftadır spor salonuna kilo verme amaçlı gidiyorum. Bir arkadaşım yağ yakıcı alırsan daha hızlı kilo verebilirsin dedi. Açıkçası böyle şeyler için hiçbir fikrim yok. İnternet araştırmamın sonucunda 10 kişiden 5'i kullanmalısın 5'i hiç bir yararının olmadığını para tuzağı olduğunu söylüyor bu yüzden kafam çok karışık.

Peki sizce yağ yakıcı gerekli bir şey mi? Kullanmalı mıyım? Eğer cevabınız evetse hangi yağ yakıcıyı kullanmalıyım, eğer cevabınız hayırsa kullanacağım alternatif var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar :)

Merhaba hocam. Ben 3 ayda 30 kilo verdim. Herhangi bir ilaç/takviye/gıda kullanmadan. Sadece yemeğime dikkat ettim ve sporumu yaptım düzenli olarak.

Hiç bir şekilde gıda/takviye/ilaç türü şeyler kullanmadım ve asla kullanmam ve sanada tavsiye etmiyorum. Gerekenleri yaptığın taktirde zaten kilo vereceksin. Fakat kesinlikle bir diyetisyene görünmelisin. Yağ yakayım derken kaslarını eritebilirsin.

Merhaba, 1 haftadır spor salonuna kilo verme amaçlı gidiyorum. Bir arkadaşım yağ yakıcı alırsan daha hızlı kilo verebilirsin dedi. Açıkçası böyle şeyler için hiçbir fikrim yok. İnternet araştırmamın sonucunda 10 kişiden 5'i kullanmalısın 5'i hiç bir yararının olmadığını para tuzağı olduğunu söylüyor bu yüzden kafam çok karışık.

Peki sizce yağ yakıcı gerekli bir şey mi? Kullanmalı mıyım? Eğer cevabınız evetse hangi yağ yakıcıyı kullanmalıyım, eğer cevabınız hayırsa kullanacağım alternatif var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar :)
Ne kadar kilo vermeyi hedefliyorsun? 5-10 kilo filansa gerek yok. Daha fazlaysa vermene yardımcı olabilir tabi ki düzenli spor ve beslenme ile. Ama benim fikrimi sorarsan pekte gerek yok yukarıdaki arkadaşın dediği gibi iyi bir sporla böyle şeylere ihtiyaç duymadan kilo verebilirsin.

Ne kadar kilo vermeyi hedefliyorsun? 5-10 kilo filansa gerek yok. Daha fazlaysa vermene yardımcı olabilir tabi ki düzenli spor ve beslenme ile. Ama benim fikrimi sorarsan pekte gerek yok yukarıdaki arkadaşın dediği gibi iyi bir sporla böyle şeylere ihtiyaç duymadan kilo verebilirsin.
14 kilo civarı vermeyi düşünüyorum. Sanırım almaya gerek yok :).

4 sene önce yağlı bir insandım. Fitnessa yazıldım hayvan gibi çalışıp beslenmeye full dikkat ederek hem 14 kilo verdim hem de gözle görünür kas kütlem oluşmuştu. Yağ yakıcı kullanmadım onun yerine ekstra diyet ve kardiyoyla çözersin. İnan zor değil.

Hocam 45 kilo vermek için öneriniz nedir? :D Bu arada söylemeyi unuttum size katılıyorum. bu arada Yağ Yakıcı, L-Carnitine, Protein Tozu gibi ürünleri kullanırken bir Diyetisyene ve/veya Spor Antrenörüne (Varsa) danışırsan daha doğru olur. kilo vermen kolay olur inşallah

Ben boşa para olarak görüyorum onları ya. Sen kardiyo + ağırlık + kalori açığı yaparsan, günde yeterince su tüketir ve en etkili yağ yakıcı kafein kullanırsan gerek bile kalmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı