Yağ yakıcı gerekli mi?

Sakin ol şampiyon. Konuyu uzatmak istemediğim için direkt kısa cevap yazdım. Ben de fitness ile ilgileniyorum senin gibi, çoğu supplement'in boşa para olduğunu eminim ki biliyorsundur. Yağ yakmak kolay bir iş değil, azim lazım. Arkadaş beslenmesine dikkat eder, azimle spora giderse ve kardioyu eksik etmezse zaten yağ yakımı gerçekleşir. L-carnitin vs gibi yağ yakıcı supplement'lerin işe yaramadığı ile ilgili makale de burada; bakarsınız

L- Carnitine nedir? Carnitine işe yarıyor mu?

Yağ Yakıcı Supplementler ile Zayıflamak ve Yağ Yakmak! - Ağırsağlam

SUPPLEMENT REHBERİ: L-Carnitin Gerçekleri | Zinde Türkiye Sağlıklı Yaşam ve Spor Dergisi

Son düzenleyen: Moderatör:
Vücut disiplinle fazlalıklarını atmalı bence. Yağ yakıcı kullanırsanız kilolarınız geri gelebilir ama vücudunuz sporla yeme içme düzeninizle zaman içinde disipline alışırsa verdiği kiloyu kolay kolay almayacaktır. Zamana yayarak bedeninizi de yormadan devam edin.

Kesinlikle almamanızı öneriyorum.1 haftadır spor yapıyorsunuz beslenme dinlenme ve antreman hakkında gerekli bilgileriniz yok.Supplement olayı çok derin bir konu ve istediğiniz kg leri vermekte sadece iradenize ve sabrınıza güvenerek bunu başarabilirsiniz.Öbür türlü yemeği düzenleyemedikçe ve aç kalmadıkça malesef sihirli bir iksir bulunmamakta.

@FrontPage. Ben bilgisiz olduğum konusunda konuşmam. Uzun yıllardır PW yapıyorum ve hemen hemen tüm konulara hakimim. Hiç bir supplement önermem. Zararlarını tek tek buraya yazacak vaktim yok. Biraz araştırma yapabilirsin.
Anlatan anlatmış valla. Spor salonlarına o kadar bilgisiz kafalar geliyor ki "bal yiyorum ama yine yoruluyorum" "protein tozu 2 değil 3 ölçek alsam ne olur" hepsi de internetten buralardan forumlardan sağdan soldan yarım yamalak bilgilerle gidip hiç bir şey elde edemeyip tamamen spordan uzak hayatına geri dönüyor. Ben buna kızıyorum. Ya açıklamalıyız bildiklerimizi ya da hiç söylememek daha iyidir.

Abicim şu gereksiz supplement ürünlerine para vermeyin, o para cebinizde kalsın. Kilo aldıran yağları ve karbonhidratı kestiğinizde veya karbonhidratı çok az almaya başladığınızda günde otuz dakika - bir saat arası kardiyo yapsanız bile hızlıca kilo verirsiniz. Vücuttaki şişkinliklerin hepsi yağ değil, bunun altını çizin. Vücut su tutar. Bir günde 8.5 kilo almak bile mümkün. Tabii ki bu 8.5 kilo yağ değil, kendisini bir şey sanan fitness hocaları sizin aklınıza girmesin. Size ürünü satmak için elinden geleni yapacaktır. Yaktığınız kalori aldığınız kaloriden fazla olsun, açığı oluşturun. Kilo kendisinden verilir. Fitness - vücut geliştirme - powerlifting gibi sporlarla uğraştım, bir yıldan fazla süredir de içerisindeyim. Şu an powerlifting ile devam etsem de fazlasıyla bilgim var. Kulaktan duyma şeylerle hareket etmeyin, deneyin ve görün. Burada kimse Mr. Olympia veya IFBB Pro sporcusu değil, fazla kasmayın bu kadar kendinizi. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı