Yağlı ve kepekli saç için şampuan önerisi

Yasin Temel

Centipat
Duş aldığım günden itibaren 2 gün sonrasında saçım yağlanıyor ve ıslak elle dokunduğum an elimde yağlanıyor. Bu durumdan nefret ediyorum ve kepek de var. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genetik bir şeyse ki bence öyle piyasadaki istediğin şampuanı al pek bir şey farketmeyecektir. Benim de saçım yağlanıyor çok çabuk, hemen hemen her şampuanı denemişimdir, pek bir şey değişmiyor. Sadece kimisi daha iyi temizliyor. Bir doktora gitmeni tavsiye ederim sana ilaç özellikte şampuan yazabilir.

Saçlarının doğal hali yağlı demektir. Yani Head & Shoulders ile ben çok rahat ettim. Yağlı saç benim de. Büyük ihtimal genetiktir durumun. En iyi yöntem tek şampuan markasında kalmak.

Öncelikle bu çok karışık bir durum onu belirteyim. Yağlanma dediğin, bir sonuçtur. Baharatlı ve yağlı yiyecekler tetikleyebilir. Seboreik dermatit olabilir, egzama başlangıcı olabilir. Testosteron ile alakalı olabilir. Sonrası kalıcı dökülmeyle sonuçlanabilir. %95 genetik kaynaklıdır. Önce doktora git. Mümkünse özele git. Bu konuda devlette memnun kalacağını sanmıyorum.

Market şampuanlarından uzak dur. Saç derin hakkında bilgimiz olmadığı için, şampuan önerisi saçma olur. Ancak Prozinc Plus günlük kullanıma uygun, kaliteli bir şampuandır. Yara, kaşıntı gibi şeyler yoksa idealdir.

Ketoral, zetion gibi şampuanlar en çok kullanılanlar olsa da, saçı da tahrip eder. Şampuan yüzeysel ya da derinin çok ince bir kısmına kadar emilebilen bir temizleyicidir. İçeriğinde paraben, sles, sls olmayan şampuanları seç. Ama bunların hiçbiri kalıcı çözüm değildir. Kullanırsan iyi, kullanmazsan nükseder.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı