Yakın arkadaşımla yolları ayırmak istiyorum

laliva

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bir yıldır yakın olduğum bir arkadaşım var. Aynı bölüm ve aynı yurttayız. Kendisi benim aksime çok baskın bir karakter ve son zamanlarda iyi niyetinden şüphe duyuyorum açıkçası. Örneğin işim olduğunda veya uykum var diye ısrarla belirtmeme rağmen konuşmak için ısrar ediyor ve kullanıldığımı hissediyorum. Geçen gün neredeyse sadece kendi dertlerinden bahsetti ve tek bir kez nasılsın diye sormadı. Etrafımdaki herkes saf bir kız olduğumu söyler, daha arkadaşımla ilk görüşmeye başladığımda bile insanlar dikkatli ol senin gibi değil diyordu. Neden böyle dediklerine anlam veremiyordum. Şu an ne yazık ki geç de olsa anlıyorum, arkadaşım geçinmesi zor bir kız ve herkesi eleştiren, sinsi bir kişiliği var. Daha önce fark etmediğim için kendime kızıyorum fakat yapacak bir şey yok. Uzattiysam kusura bakmayın, bu kişiyle düşman olmadan yolları ayırmak istiyorum. Birkaç haftadır soğuk konuşmama ve mesajlarına, aramalarina dönmememe rağmen ısrarla konuşmaya çalışıyor. Beni tanıyan birisi, zayıf yönlerimi hassas biri olduğumu bilir ve arkamdan atıp tutmasından korkuyorum açıkçası. En dramsiz şekilde nasıl uzaklaşırım bu kişiden? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba. Bir yıldır yakın olduğum bir arkadaşım var. Aynı bölüm ve aynı yurttayız. Kendisi benim aksime çok baskın bir karakter ve son zamanlarda iyi niyetinden şüphe duyuyorum açıkçası. Örneğin işim olduğunda veya uykum var diye ısrarla belirtmeme rağmen konuşmak için ısrar ediyor ve kullanıldığımı hissediyorum. Geçen gün neredeyse sadece kendi dertlerinden bahsetti ve tek bir kez nasılsın diye sormadı. Etrafımdaki herkes saf bir kız olduğumu söyler, daha arkadaşımla ilk görüşmeye başladığımda bile insanlar dikkatli ol senin gibi değil diyordu. Neden böyle dediklerine anlam veremiyordum. Şu an ne yazık ki geç de olsa anlıyorum, arkadaşım geçinmesi zor bir kız ve herkesi eleştiren, sinsi bir kişiliği var. Daha önce fark etmediğim için kendime kızıyorum fakat yapacak bir şey yok. Uzattıysam kusura bakmayın, bu kişiyle düşman olmadan yolları ayırmak istiyorum. Birkaç haftadır soğuk konuşmama ve mesajlarına, aramalarına dönmememe rağmen ısrarla konuşmaya çalışıyor. Beni tanıyan birisi, zayıf yönlerimi hassas biri olduğumu bilir ve arkamdan atıp tutmasından korkuyorum açıkçası. En dramasız şekilde nasıl uzaklaşırım bu kişiden? Şimdiden teşekkürler.
Başka arkadaş edinip soğuk yapmaya devam ederek kurtulabilirsiniz.

Aynı durum bende de vardı fakat arkanızdan atıp tutması çok muhtemel olacak. Bencil insanlardan uzak durmak gerekir menfaatçi bir arkadaşmış 1 yıl iyi dayanmışsınız açık şekilde arkadaşınız ile konuşup sorunu halledebilir ya da farklı arkadaşlar edinip onlarla takılarak kendinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Kesinlikle zamanla samimiyeti azaltman lazım. Mesela sana derdini anlatırken sıkıldığını belli et. Uykun olduğunu daha çok belli et. Kısacası onu dinleme. Bu tarz insanlar biraz narsist olurlar. İlgiyi düşürdüğün zaman onun zoruna gidecektir. Başta biraz atar yapar ama sonra o da kendi yoluna bakar. Açıkçası bu tarz tiplerden kurtulmanın en büyük çözümü budur bence.

Geri
Yukarı