Yakın zamanda ekran kartı alınmalı mı?

ErenY

Kilopat
Merhaba, bu ay 1050 Ti ve Intel kombinasyonlu eski sistemimi güncelledim. A320M-A Pro ve Ryzen 3 3300X aldım. Ekran kartını da seneye üniversite durumları belli olduğunda almayı düşünüyordum. Lakin malum olaydan dolayı bir daha ekran kartı görebilir miyim bilemiyorum seneye kadar beklersem. Sizce birkaç ay içinde 2. el RX 6600 3500 lira civarına almak mantıklı mı? Daha fazla bütçem yok. Birkaç ay dediğim ise 2-3 ay gibi. En kötü olmadı sistemi satar laptopa geçerim ileride. Sizce bu işlemciye alınabilecek en uygun kart nedir? Almayıp beklemeli miyim? Yazılım/mühendislik okumak istiyorum işimi görür mü? Güncel sistemim şöyle:

Ryzen 3 3300X.
GTX 1050 Ti 4 GB LP.
A320M-A Pro 3200 MHz DDR4 AM4.
Kingston HyperX Fury 2x8 16 GB Dual channel 2400 MHz RAM.
500W PSU.

Üniversitede laptop çok daha önemli bence oyun için masaüstü kadar iyi olmasa da kütüphaneye gidip çalışabilirsin, okula götürüp arkadaşlarınla proje vs yapabilirsin veya şehir dışında okursan götürüp getirmesi çok rahat olur.

Üniversitede laptop çok daha önemli bence oyun için masaüstü kadar iyi olmasa da kütüphaneye gidip çalışabilirsin, okula götürüp arkadaşlarınla proje vs yapabilirsin veya şehir dışında okursan götürüp getirmesi çok rahat olur.
Bana da mantıklı geliyor. APU bir laptopum var Ryzen 5 5500U ama yeterli olur mu bilmiyorum. Açıkçası korkuyorum artık 1 sene beklemeye.
Dolar kuru ne olur belli değil o yüzden neyi alacaksan şimdi almanı tavsiye ederim.
Durumlar belli olsa bir saniye düşünmezdim 😃.

Görünen köy kılavuz istemez.

Bu atasözünden yola çıkarsak geçmişe baktığımızda geleceğin nasıl olacağını kestirmek zor değil.

Dolar sene sonuna kadar 25'i aşmasa bile yaklaşacak. Buna kıyasla kazancınız sürekli düşmeye devam edecek. Hükümetin ekonomiyi ''düzeltmek'' ile ilgili hiç bir çabası olmadı, olmayacaktır. Dışa bağımlı bir şekilde yaşamaya devam edeceğiz. Eğer bir şey almayı planlıyorsanız fazla beklemeyin.

Son düzenleme:
Görünen köy kılavuz istemez.

Bu atasözünden yola çıkarsak geçmişe baktığımızda geleceğin nasıl olacağını kestirmek zor değil.

Dolar sene sonuna kadar 25'i aşmasa bile yaklaşacak. Buna kıyasla kazancınız sürekli düşmeye devam edecek. Hükümetin ekonomiyi ''düzeltmek'' ile ilgili hiç bir çabası olmadı, olmayacaktır. Dışa bağımlı bir şekilde yaşamaya devam edeceğiz. Eğer bir şey almayı planlıyorsanız fazla beklemeyin.
Haklısınız. Şunu da ekleyeyim, mezuna kalma ihtimalim bile var. Yani en az 1-2 sene daha kullanacağım bu bilgisayarı.

Geri
Yukarı