Yakışıklı ve bakımlı erkek olmak için ne yapmak gerek?

Ne kadar yakışıklı olunsa da benim gibi konuşma kabiliyeti zayıf, ne haber nasılsın dışında konu devam ettiremeyen bir insanın kızlarla iç içe olması pek olmaz değil mi?
Yani bazı konularda iyi olmak avantaj sağlıyor bir çok şeyde ama ağlayıp sızlamak yerine kendinizi geliştirmek gerek. Zaten eksikliklerinizi gidermeye çalışıyorsunuz ama kendinizi başkalarıyla kıyaslayıp üzülmenize hiç gerek yok. Hangimiz mükemmeliz??

Bakımlı ve kültürlü olman yeterli. Mutlaka birini bulacaksınız. Her kör satıcını bir kör alıcısı vardır.

Yakışıklılık göreceli bir kavramdır, bakımlı olmak ise kendine bakmak olarak tanımlayabiliriz. En azından giyim kuşamına dikkat etmen ve yüz bakımı olsun vs. yapmak bunlar bu "bakım" için gayet yetecektir.

Moderatör bey, sizin profil fotoğrafınız mesela karizmatik duruyor ama ne kadar yakışıklı olunsa da benim gibi konuşma kabiliyeti zayıf, ne haber nasılsın dışında konu devam ettiremeyen bir insanın kızlarla iç içe olması pek olmaz değil mi?

Kaç yaşındasın?
19.

Moderatör bey, sizin profil fotoğrafınız mesela karizmatik duruyor ama ne kadar yakışıklı olunsa da benim gibi konuşma kabiliyeti zayıf, ne haber nasılsın dışında konu devam ettiremeyen bir insanın kızlarla iç içe olması pek olmaz değil mi?

19.
Sizin bu söylediğiniz bakım ve yakışıklılık kavramına girmiyor, öz güven kavramına giriyor bu konuda eksiğiniz var. Öz güveni arttırmak için bir şey yapmanız lazım.

Yani bazı konularda iyi olmak avantaj sağlıyor birçok şeyde ama ağlayıp sızlamak yerine kendinizi geliştirmek gerek. Zaten eksikliklerinizi gidermeye çalışıyorsunuz ama kendinizi başkalarıyla kıyaslayıp üzülmenize hiç gerek yok. Hangimiz mükemmeliz?

Haklısınız, teşekkürler. İçim rahatladı bir nebze ama geçenlerde iki erkek parkın önünden geçiyoruz yerde birbirlerine sarılan sevgili gördüğümüzde veya kızlı erkekli ortam görünce kötü hissediyoruz ikimizde. 19 yaşındayız. Bu durumu nasıl aşabiliriz sizce?

Haklısınız, teşekkürler. İçim rahatladı bir nebze ama geçenlerde iki erkek parkın önünden geçiyoruz yerde birbirlerine sarılan sevgili gördüğümüzde veya kızlı erkekli ortam görünce kötü hissediyoruz ikimizde. 19 yaşındayız. Bu durumu nasıl aşabiliriz sizce?
Ben de öyleyim ama yadırgamadım hiç. Belki zamanlar alışırsın.

Kötü hissetmeniz iyidir, sizi harekete geçirecek bir güç olabilir çünkü.

Yukarıda @Furkan_D hocamın da dediği gibi özgüveninizi arttırmanız lazım, mesela insanlarla daha çok konuşabilir ve bazı şeyleri kafanızda normalleştirmeyi deneyebilirsiniz. En basitinden evden çıkıp bir tur atmanız bile özgüveninizi ufak da olsa arttırabilir. Bir şey yapmak isteyip de "ama ben onu yapamam ki, rezil olurum" vb düşüncelere girdiğiniz zaman o düşünceleri umursamayıp yapmak istediğinizi yapmanız iyi olabilir. Böyle şeyleri araştırmak ve duyguların kontrolünü öğrenmek lazım diye düşünüyorum.

Mesela şuan ben bu yazıyı yazarken yazdıklarımın doğruluğundan %100 emin değilim, belki söylediklerim bir işe yaramaz diye düşünüp kendimi yazmaktan alıkoymadım. Eğer yazsam mı yazmasam mı diye düşünseydim kendime yeterince güvenmez ve yazmazdım, ama bodoslama daldım konuya. Bazı şeyleri de kafaya çok takmamak gerekiyor.

Spor yap, giyimine, yediğine, içtiğine dikkat et. Saçını, kaşını, sakalını orman kaçkını gibi yapmazsan + bir kaç puan kazanıyorsun. Ortalamaysan, ortalamanın üstüne bile çıkarsın görüntü olarak.

Ben de öyleyim ama yadırgamadım hiç. Belki zamanlar alışırsın.

Yakışıklılık genetiktir. Karizmatik olabilirsin. Bunun için paran olması lazım. İşte güzel kıyafetler, parfürmler, lüks berberler... Vb Ki zaten paran varsa ne yakışıklı olmaya ne de karizmatik olmaya ihtiyacın var. Para yeterli

Kötü hissetmeniz iyidir, sizi harekete geçirecek bir güç olabilir çünkü.

Yukarıda @Furkan_D hocamın da dediği gibi özgüveninizi arttırmanız lazım, mesela insanlarla daha çok konuşabilir ve bazı şeyleri kafanızda normalleştirmeyi deneyebilirsiniz. En basitinden evden çıkıp bir tur atmanız bile özgüveninizi ufak da olsa arttırabilir. Bir şey yapmak isteyip de "ama ben onu yapamam ki, rezil olurum" vb düşüncelere girdiğiniz zaman o düşünceleri umursamayıp yapmak istediğinizi yapmanız iyi olabilir. Böyle şeyleri araştırmak ve duyguların kontrolünü öğrenmek lazım diye düşünüyorum.

Mesela şu an ben bu yazıyı yazarken yazdıklarımın doğruluğundan %100 emin değilim, belki söylediklerim bir işe yaramaz diye düşünüp kendimi yazmaktan alıkoymadım. Eğer yazsam mı yazmasam mı diye düşünseydim kendime yeterince güvenmez ve yazmazdım, ama bodoslama daldım konuya. Bazı şeyleri de kafaya çok takmamak gerekiyor.

Spor yap, giyi mine, yediğine, içtiğine dikkat et. Saçını, kaşını, sakalını orman kaçkını gibi yapmazsan + birkaç puan kazanıyorsun. Ortalamaysan, ortalamanın üstüne bile çıkarsın görüntü olarak.

Ve @Furkan_D bey. Technopat profil fotosuna kendi fotoğrafımı ekledim de kısacıktan değerlendirir misiniz rica etsem. Yakışıklısın veya değilsin veya ortalama diyebilirsiniz. Alınmaca gücenmece yok her türlü eleştiriye açığım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı