Yaklaşık 2500TL Bütçe İle PC Toplama

MrMechanic

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba,

Kardeşim için yaklaşık 2500 TL bütçe ile giriş/orta seviye bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum.
Çok üst düzey grafik isteyen oyunlar oynamıyor, CS:GO gibi oyunlar oynanacak.
En az 3-4 sene idare edecek bir sistem olmasını da istiyorum. Para oldukça RAM takviyesiyle falan iş görebilsin yani :)

Sitede biraz araştırma yaptım ve yorumlara göre şöyle bir sistem düşündüm kendimce:

- İşlemci : AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz Soket AM4+ 65W İşlemci
- Anakart: MSI B350M GAMING PRO AMD B350 Soket AM4 Micro ATX 32GB DDR4 Anakart
- Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1050 2GB OC GDDR5 128Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
- Ram : Gskill 8GB DDR4 2800Mhz RAM
- HDD : Seagate Barracuda 500GB 3.5" 7200RPM 32MB SATA 3.0 NCQ Sabit Disk
- Kasa : Dark F50 1 x USB 3.0 2 x USB 2.0 Mavi Led Fanlı Pencereli Mid-Tower Siyah
- P. Supply: SilverStone Strider 80Plus Sertifikalı 500W Güç Kaynağı
- SSD : Kingston A400 SSDNow 120GB 500MB-320MB/s Sata3 2.5" SSD

Bu sistem darboğaz yapar mı ya da verimli bir PC olur mu acaba? Bu sistemden şunu çıkar bunu ekle diyeceğiniz donanımlar nelerdir?

2500 TL'nin çok üzerine çıkmam şu anda mümkün değil, lütfen tavsiyelerinizi bu bütçe yönünde yaparsanız ayrıca sevinirim :)

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler, cevaplarınızı merakla bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar herkese merhaba,

Kardeşim için yaklaşık 2500 TL bütçe ile giriş/orta seviye bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum.
Çok üst düzey grafik isteyen oyunlar oynamıyor, CS:GO gibi oyunlar oynanacak.
En az 3-4 sene idare edecek bir sistem olmasını da istiyorum. Para oldukça RAM takviyesiyle falan iş görebilsin yani :)

Sitede biraz araştırma yaptım ve yorumlara göre şöyle bir sistem düşündüm kendimce:

- İşlemci : AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz Soket AM4+ 65W İşlemci
- Anakart: MSI B350M GAMING PRO AMD B350 Soket AM4 Micro ATX 32GB DDR4 Anakart
- Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1050 2GB OC GDDR5 128Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
- Ram : Gskill 8GB DDR4 2800Mhz RAM
- HDD : Seagate Barracuda 500GB 3.5" 7200RPM 32MB SATA 3.0 NCQ Sabit Disk
- Kasa : Dark F50 1 x USB 3.0 2 x USB 2.0 Mavi Led Fanlı Pencereli Mid-Tower Siyah
- P. Supply: SilverStone Strider 80Plus Sertifikalı 500W Güç Kaynağı
- SSD : Kingston A400 SSDNow 120GB 500MB-320MB/s Sata3 2.5" SSD

Bu sistem darboğaz yapar mı ya da verimli bir PC olur mu acaba? Bu sistemden şunu çıkar bunu ekle diyeceğiniz donanımlar nelerdir?

2500 TL'nin çok üzerine çıkmam şu anda mümkün değil, lütfen tavsiyelerinizi bu bütçe yönünde yaparsanız ayrıca sevinirim :)

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler, cevaplarınızı merakla bekliyorum.
Ekran kartı yerine: Sapphire Radeon RX560 Pulse 2GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
SSD yerine: Adata 128GB SU800 Okuma 560MB-Yazma 520MB SATA SSD (ASU800SS-128GT-C) bunları öneririm.

Yeni çıkan apulara göz atabilirsiniz.

Hocam siz söyledikten sonra araştırdım;
Ryzen3 2200G ve
Ryzen5 2400G beni çok şaşırttı. Dahili ekran kartlarından bu oyun performanslarını hiç beklemiyordum ve neredeyse fiyatları ekran kartsız olanlarla aynı. Mutlaka sistem toplarken göz önünde bulunduracağım.

Bilgilendirme için çok teşekkürler (y)

Ryzen3 2200G ve
Ryzen5 2400G beni çok şaşırttı. Dahili ekran kartlarından bu oyun performanslarını hiç beklemiyordum ve neredeyse fiyatları ekran kartsız olanlarla aynı. Mutlaka sistem toplarken göz önünde bulunduracağım.

Ryzen 5 2400G ile 50-60 Fps gibi bir değer alırsınız ki bu gayet yeterlidir. Şimdilik CS:GO gibi oyunlar için gayet yeterlidir. İsterseniz ilerde iyi bir ekran kartı ile desteklersiniz.

Ryzen3 2200G ve

Evet daha yeni çıktılar. Optimizasyonlar ile çok daha iyi olacaklar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı