Yalama Olmuş İşlemci Vidası Nasıl Sökülür?

Yapıştırma yöntemini denedim ama olmamıştı. Alttan çevirme şansım yok görünmüyor vida. Vidayı kesmek istiyorum yarmak değil hafif bir şekilde kesip düz uçlu tornavidanın tutmasını sağlamak istiyorum.

Anakarta gelecek zarar PC nin tamamen kullanılmamasına yol açar yeni anakart takma gibi bir durum yok maalesef.
Hocam benim leptoptada aynı sorun var çıkarabildinizmi vidayı ?

Geçtiğimiz günlerde ben de öyle bir sorun yaşadım her türlü yöntemi denedim lehimlemeden tut lastik ile açmaya çalışmalar fakat hepsi bir işe yaramadı çözümü şöyle yaptım vidanın içini başka bir vida ile deldim sonra yeniden hatlarını bıçak ile belirginleştiren sonra şıkır şıkır açıldı vida. İhtiyacı olanlar buradan çözüme ulaşabilir ayrıca yapamayan olursa yazsın.

Geçtiğimiz günlerde ben de öyle bir sorun yaşadım her türlü yöntemi denedim lehimlemeden tut lastik ile açmaya çalışmalar fakat hepsi bir işe yaramadı çözümü şöyle yaptım vidanın içini başka bir vida ile deldim sonra yeniden hatlarını bıçak ile açtım şıkır şıkır açıldı vida.
Benim işemci vidası çok daha küçük olduğu için ve etrafında kondansatörler olduğu için yapamıyorum. Bilgisayarcıya termal macun değişimi için götürdüğümde adamdan vidayı değişmesini rica etmiştim yalama olan 4, 5 vidadan 1 tanesini bırakmış o vida yüzünden işlemciye ulaşamıyorum.

Benim işemci vidası çok daha küçük olduğu için ve etrafında kondansatörler olduğu için yapamıyorum. Bilgisayarcıya termal macun değişimi için götürdüğümde adamdan vidayı değişmesini rica etmiştim yalama olan 4, 5 vidadan 1 tanesini bırakmış o vida yüzünden işlemciye ulaşamıyorum.
İnan bana ben çevredeki bileşenlere zarar vermemek için çok ter döktüm dikkatlice yaptım ve sonuç mükemmel oldu ayrıca benimki bir de laptop vidasıydı.

Hocam elime matkap geçerse dediğiniz yöntemi deniyeceğim.
Kardeşim matkap ne kaçırırsın bide anakarta hasar verirsin, ben bi elime vidayı diğerinin üstüne koyup tuttum ve diğer elimle tornavida ile yavaş yavaş dikkatlice çevirdim biraz oyulduktan sonra bıçak ile hatları daha belirgin ve daha keskin yaptım.

Kardeşim matkap ne kaçırırsın bide anakarta hasar verirsin, ben bi elime vidayı diğerinin üstüne koyup tuttum ve diğer elimle tornavida ile yavaş yavaş dikkatlice çevirdim biraz oyulduktan sonra bıçak ile hatları daha belirgin ve daha keskin yaptım.
:D Bu dediğinz yöntemin videosu falan varmı acaba merak ettim güzel yöntem ama korkuyorum bi yandan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı