Yalama olmuş laptop vidası nasıl çıkartılır?

HCI

Hectopat
Yer
Laboratuvar
2 gündür SSD takmak için laptopun içini açmaya çalışıyorum ama yalama olmuş vida yüzünden hiçbir şekilde açamıyorum. Ne yaparsam yapayım dönmüyor. Nasıl çıkartırım bunu?

Dosya Ekleri

• IMG_6353.jpeg
    IMG_6353.jpeg
    229,9 KB · Görüntüleme: 71
Evet hocam slikonu içine iyice dolduruyorum bastırıyorum öyle soğumasını bekleyip çevirdiğimde slikon hemen parçalanıp ayrılıyor.

Bildiğimiz çukur gibi oldu hocam.Kenar kalmadı.

Paket lastiği yöntemini denedim ama olmadı hocam.
Onun vida olduğuna eminmiyiz, dediğiniz gibi olması çok zor monte edilirken nasıl montajlandı o zaman?

Onun vida olduğuna emin miyiz, dediğiniz gibi olması çok zor monte edilirken nasıl montajlandı o zaman?

Hocam laptop 4 yıldır alındığından beri içi bir kere açılmadı. Dün ben açacaktım ilk defa ama neden böyle olduğunu anlamadım. Vidanın ilk hali böyle değildi ama yine sorunlu bir vidaydı çıkmıyordu yerinden. Çok uğraştığımdan dolayı böyle oldu.

Dikkatli bakınca gördüm ben gri olanı vida sandım. Hocam ona düz tornavida kullanacaksın bastırıp çevireceksin.

Düz tornavidanın elimde o boyutta olanı yok. Büyük boyla denedim ama olmuyor. Her türlü yöntemi denedim artık bugünden sonra uğraşmayı düşünmüyorum. Uğraşırsam tornavida ekrandan çıkacak😀.

Düz tornavidanın elimde o boyutta olanı yok. Büyük boyla denedim ama olmuyor. Her türlü yöntemi denedim artık bugünden sonra uğraşmayı düşünmüyorum. Uğraşırsam tornavida ekrandan çıkacak😀.
O kendiliğininden aşındıysa kalitesiz birşeydir. Vidaya, kazıyarak 2 tane çizik at. Büyük düz tornavidayla gene çıkarırsın.

Olmazsa
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videodaki gibi lastik veya pudralı eldivenle deneyebilirsin.

Geri
Yukarı