Yalama yapmış vida serviste değişir mi?

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, laptop'umun kasasının altında, tam ortasındaki vida yalama yaptı. Yaklaşık 5 aydır falan böyle, hiçbir türlü çıkartamadım. Yazın garantiye göndermeyi zaten düşünüyorum, bunu da söylersem vidayı değiştirip yerine aynısından takarlar mı? Yoksa buna kullanıcı hatası deyip üstüne ekstra ücret isterler mi benden?
Çok fazla bir şey anlaşılmıyor ama yinede resmi şöyle bırakayım.
IMG_2572 (2).JPG

Son düzenleme:
Merhaba, Laptop'umun kasasının altında, tam ortasındaki vida yalama yaptı. Yaklaşık 5 aydır falan böyle, hiçbir türlü çıkartamadım. Yazın servise göndermeyi zaten düşünüyorum, bunu da söylersem vidayı değiştirip yerine aynısından takarlar mı? Yoksa buna kullanıcı hatası deyip üstüne ekstra ücret isterler mi benden?
Çok fazla bir şey anlaşılmıyor ama yine de resmi şöyle bırakayım.
Eki Görüntüle 1028125

Vidayı bu şekilde gören bir teknisyen ürünü garanti dışı bırakır.
Servise ne için yollayacaksınız?
Onarımı para ile yaptıracaksanız vidayı değiştirirler.

Normalde garantisi devam eden bir ürüne kullanıcının müdahale etmemesi lazım ama ufak bir vida deyip göz ardı ederlerse orasını bilemem.

Merhaba, laptop'umun kasasının altında, tam ortasındaki vida yalama yaptı. Yaklaşık 5 aydır falan böyle, hiçbir türlü çıkartamadım. Yazın garantiye göndermeyi zaten düşünüyorum, bunu da söylersem vidayı değiştirip yerine aynısından takarlar mı? Yoksa buna kullanıcı hatası deyip üstüne ekstra ücret isterler mi benden?
Çok fazla bir şey anlaşılmıyor ama yinede resmi şöyle bırakayım.
Eki Görüntüle 1028125
Evde lastik varsa kalın ince fark etmez yalama olan vidanın üstüne koyun ve tornavidayla döndürün

Hocam tornavida ucuna japon yapıştırıcısı sürüp, ardından bekleterek çıkarın.
Servis birşey yapacağını düşünmüyorum.Bir vidadan kasa zarar görmez zaten.
Ama her seferinde bunu mu uygulayacağım? Ve servisin değişim yapması için kasaya bir zararı olması mı gerekiyor?

Vidayı bu şekilde gören bir teknisyen ürünü garanti dışı bırakır.
Servise ne için yollayacaksınız?
Onarımı para ile yaptıracaksanız vidayı değiştirirler.
Gerçekten mi ya? Sadece yalama olduğu için, küçücük bir vida yüzünden garanti dışı mı kalıyor? Yapmayın ya. Umarım öyle olmaz. Servise bataryası için yollayacağım, birde touchpad sorunu var. Bir bakmalarını isteyeceğim. Touchpad'de kesin bir sorun olduğu.
Vida dönüyor ama çıkmıyor değil mi? Diş atlıyor yani.
Hayır vida dönmüyor hiçbir şekilde, tornavida dönüyor ama boşa oda.

Geri
Yukarı