Yalın ADSL nedir?

-DarkS

Hectopat
Merhaba, dün nakil işlemi için D Smart'ı aradık. Ve bize olduğunuz apartmanın altyapısı olmadığımdan ADSL paket önerdiler. Bende internette sorguladığım zaman altyapının olduğunu sadece portumun ADSL olduğunu söyleyince bana 24 Mbps VDSL paket önerdiler ve bende onayladım. Fakat gelen mesajda yalın ADSL yazıyordu bu ne demek oluyor?

Hocam, yalın internet, telefon hattı olmayan demektir. 24 Mbps'ye kadar olan ADSL2'dir. Bu hızdan sonrası VDSL'dir.

Merhaba, dün nakil işlemi için D Smart'ı aradık. Ve bize olduğunuz apartmanın altyapısı olmadığımdan ADSL paket önerdiler. Bende internette sorguladığım zaman altyapının olduğunu sadece portumun ADSL olduğunu söyleyince bana 24 Mbps VDSL paket önerdiler ve bende onayladım. Fakat gelen mesajda yalın ADSL yazıyordu bu ne demek oluyor?

İnternet hizmetine ek olarak telefon hizmeti alınmadan tercih edilen internet çeşidi. İnternet (altyapıya göre) yine telefon kablosu üzerinden sağlanır ancak ev telefonu almaya gerek duyulmaz. Santral telefonu vardır. O sizin bağlı olduğunuz telefondur. Yani size internet telefonsuz gelir ama telefon numaranız bölgedeki santrale atanmış telefon numarası olarak ayarlanır. Santralde +1 kullanıcı olarak yer kapladığından yalın hizmetlerde, ev telefonu dahil hizmetlere göre çok az da olsa fiyat farkı vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı