Yalın internet bağlatmak

PoisonMath

Kilopat
Yer
Osmaniye
Yaylada bulunuyorum ve eve en yakın telefon direği 100 metre kadar uzakta kalıyor. Ev tesisatında ne ankastre var ne de telefon hattı. İnternet çektirebilir miyim? Yoksa boş yere uğraşmaya değmez mi?

Çekilirde meşakatli olur. Yalın internet almayın derim fiyatlar telefonlu olana göre daha pahalı oluyor en ucuzundan bir telefon paketi + internet olarak alırsanız daha kârlı olabilir

100 m gerideki direkten kablo ile alınabilir mi acaba? Sadece 2 yada 3 ay kullanacağım için yalın internet çektirmeyi düşünüyorum. Sonrasında okul var. Ankastre filan çok masraflı olur gibime geliyor. O yüzden direk kablo ile pencere kenarından eve alabilirsem sıkıntım kalmayacak.

100 m gerideki direkten kablo ile alınabilir mi acaba? Sadece 2 yada 3 ay kullanacağım için yalın internet çektirmeyi düşünüyorum. Sonrasında okul var. Ankastre filan çok masraflı olur gibime geliyor. O yüzden direk kablo ile pencere kenarından eve alabilirsem sıkıntım kalmayacak.
O şekilde olmuyor direk hattan kullanım yok araya bir dağıtıcı şart diye biliyorum. Geçen kendi ISS'imin grubundan gördüm yaylada oturan birisi vardı onada başka bir binadaki ankastreden çekeceklerini söylemiş telekomcular. Yani sizde yoksa bile bir konşudan izin vs alınması haliyle verilir ama ciddi kayıp yaşayabilirsiniz. Ankastre çok masraflı değil bir elektirikçiye veya kendiniz anlıyorsanız kablo ve kutuyu alıp bina içi tesisatı yapabilirsiniz. Telekom veya diğer ISS ler zaten ankastreye kadar hattı getirir ankastre sonrası müşterinin sorumluluğunda olan bir alandır

Telefon direğinden eve kadar kabloyu TT ekipleri çekiyor, ardından ankastre bağlantısını yapıp gerisini size bırakıyorlar. Bu işlem uzun sürebilir zira Türkiye'nin her noktasından benzer işlem için 2 hafta bekleyende var 6 ay bekleyende var, en yakın TT santraline giderek altyapıdan sorumlu kişi ile görüşüp süre için bilgi alabilirsiniz.
O şekilde olmuyor direk hattan kullanım yok araya bir dağıtıcı şart diye biliyorum. Geçen kendi ISS'imin grubundan gördüm yaylada oturan birisi vardı onada baika bir binadaki ankastreden çekeceklerini söylemiş telekomcular. Yani sizde yoksa bile bir konşudan izin vs alınması haliyle verilir ama ciddi kayıp yaşayabilirsiniz. Ankastre çok masraflı değil bir elektirikçiye veya kendiniz anlıyorsanız kablo ve kutuyu alıp bina içi tesisatı yapabilirsiniz. Telekom veya diğer ISS ler zaten ankastreye kadar hattı getirir ankastre sonrası müşterinin sorumluluğunda olan bir alandır
Direkten, kabloyu ankastreye direk olarak kullanım sağlanabiliyor. Araya cihaz saha dolabı vs. gerekmiyor. Eğer A evine çekilen kabloda boş hat var ise direk olarak o kabloya ek yapıp gene hizmeti verebilirler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı