Yalnızlık hissi

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Acayip yalnız hissediyorum. Arkadaşlarımın yanında olayım ailemin yanında olayım bu his bir türlü yanımdan ayrılmıyor. Çok fazla arkadaşım yok. Toplasan 4-5 arkadaş falan fakat çok kötü hissediyorum. Ailemin de çok destek olduğunu söyleyemem. Bari oyun oynayayım diyorum fakat beni daha kötü etkiliyor. Ne yapmalıyım? Tavsiyeleriniz neler?

Acayip yalnız hissediyorum. Arkadaşlarımın yanında olayım ailemin yanında olayım bu his bir türlü yanımdan ayrılmıyor. Çok fazla arkadaşım yok. Toplasan 4-5 arkadaş falan fakat çok kötü hissediyorum. Ailemin de çok destek olduğunu söyleyemem. Bari oyun oynayayım diyorum fakat beni daha kötü etkiliyor. Ne yapmalıyım? Tavsiyeleriniz neler?

Yalnızlık duygusunu asla senin kadar tecrübe ettiğimi söyleyemem, ancak söyleyeceğim tek şey var ki her ne kadar yalnız hissedersen hisset, yanında her zaman birileri olacak. Bunun zamanını kimse bilemez tabii ki. En basitinden buraya açtığın bir konuda bile bir sürü insan seninle tanışabilir. Ayrıca yalnızlığın her zaman senden kaynaklı olduğunu düşünme. Fazla seçicilik asosyalliği getirir, çevrendeki insanlar bu sözden bihaber olabilirler 😁 oynadığın oyunları da iyi seçmeni öneririm, teması senin için epey önemli. Kendinle özdeşleştirebileceğin bir karakteri oynamak senin için doğru olur. Bunun için de konu oluşturmalısın, epey bir sosyalleşeceğin kesin. İyi geceler dostum iyi ki varsın, iyi sosyaller dilerim🙏

Aynı histeyim, ortaokul bitince arkadaş grubumuz dağıldı. Ondan beridir ailem ve akrabalarım hariç tek bir arkadaşımla konusmadım. Özellikle bu insanı yipratiyor. Çözüm ne bilmiyorum, bu his Covid patlak verdiğinden beri var bir ara yok olmuştu 8. sınıf iyiydi son 2 aydır hep içimde bu his var. Hobiler edin unutturuyor bazen.
Alakasiz gibi gelicek ama şu şarkıya bi göz at çok hoşuma gider biraz bu konuyla da ilgili:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yalnızlık duygusunu asla senin kadar tecrübe ettiğimi söyleyemem, ancak söyleyeceğim tek şey var ki her ne kadar yalnız hissedersen hisset, yanında her zaman birileri olacak. Bunun zamanını kimse bilemez tabii ki. En basitinden buraya açtığın bir konuda bile bir sürü insan seninle tanışabilir. Ayrıca yalnızlığın her zaman senden kaynaklı olduğunu düşünme. Fazla seçicilik asosyalliği getirir, çevrendeki insanlar bu sözden bihaber olabilirler 😁 oynadığın oyunları da iyi seçmeni öneririm, teması senin için epey önemli. Kendinle özdeşleştirebileceğin bir karakteri oynamak senin için doğru olur. Bunun için de konu oluşturmalısın, epey bir sosyalleşeceğin kesin. İyi geceler dostum iyi ki varsın, iyi sosyaller dilerim🙏
Fazla pozitifsiniz teşekkür ederim. Hiç bir zaman seçici olmadım herkesle samimi olmak eğlenmek istedim fakat insanlar beni seçmedi. Hayatım boyunca dışlanmış, 2.seçenek olmuş bir birey olduğumu söyleyebilirim. Küçükken bu yalnızlık hissinden dolayı çok ağladığımı hatırlıyorum fakat şu an ağlama gibi bir olayım yok sadece çok boşluk içerisindeyim ve çok utanıyorum nedense kendimden.

Fazla pozitifsiniz teşekkür ederim. Hiçbir zaman seçici olmadım herkesle samimi olmak eğlenmek istedim fakat insanlar beni seçmedi. Hayatım boyunca dışlanmış, 2.seçenek olmuş bir birey olduğumu söyleyebilirim. Küçükken bu yalnızlık hissinden dolayı çok ağladığımı hatırlıyorum fakat şu an ağlama gibi bir olayım yok sadece çok boşluk içerisindeyim ve çok utanıyorum nedense kendimden.

Kendinden utanmanı gerektirecek hiçbir etki yok. Seni dışlayan insanlar da insan sen de insansın dostum. Ben de her zaman 2. seçenek oldum. Ama bizi “seçenler” de başkalarının 2. seçeneği oldular. Kimse kendini tanrı sanmasın. Pozitif olmak bu konularda önemli. Dert yananın derdine sen de dert katarsan ayıkla pirincin taşını 🙂 o boşluğu da illaki birileri gelip dolduracak demedi deme. Doldurmazsa da gelir ben doldururum 😁 kendine dikkat et.

Kendinden utanmanı gerektirecek hiçbir etki yok. Seni dışlayan insanlar da insan sen de insansın dostum. Ben de her zaman 2. seçenek oldum. Ama bizi “seçenler” de başkalarının 2. seçeneği oldular. Kimse kendini tanrı sanmasın. Pozitif olmak bu konularda önemli. Dert yananın derdine sen de dert katarsan ayıkla pirincin taşını 🙂 o boşluğu da illaki birileri gelip dolduracak demedi deme. Doldurmazsa da gelir ben doldururum 😁 kendine dikkat et.
Çok teşekkür ederim sana hepinize mutlu oldum :). İlaçlardan daha etkili geldi yorumun :D.

Geri
Yukarı