Yalnızlık Nasıl Aşılır?

flytx

Hectopat
Yer
NewYork/Queens
Öncellikle iyi pazarlar arkadaşlar size içimi dökmeye geldim, şu anda 8.sınıfa gidiyorum ve şu güne kadar hiç doğru düzgün arkadaşım olmadı. Kuzenlerim dışında, bazen hava almak için dışarı çıktığımda benimle aynı yaşta olan arkadaş gruplarını görüyorum ve daha da kötü oluyorum, ailem beni her zaman içine kapanık ve öz güvensiz yetiştirdiği için ailemi suçluyorum. Hani yalnız kalanı kurt yer derlerya tam o benim çünkü insanlara hemen güvenip bağlanıyorum, saflığımdan onlarda beni kullanıyorlar, bu duruma çok üzüluyorum. Sosyal fobim bile oldu hepinize iyi akşamlar.

Öncellikle iyi pazarlar arkadaşlar size içimi dökmeye geldim, şu anda 8.sınıfa gidiyorum ve şu güne kadar hiç doğru düzgün arkadaşım olmadı. Kuzenlerim dışında, bazen hava almak için dışarı çıktığımda benimle aynı yaşta olan arkadaş gruplarını görüyorum ve daha da kötü oluyorum, ailem beni her zaman içine kapanık ve öz güvensiz yetiştirdiği için ailemi suçluyorum. Hani yalnız kalanı kurt yer derlerya tam o benim çünkü insanlara hemen güvenip bağlanıyorum, saflığımdan onlarda beni kullanıyorlar, bu duruma çok üzüluyorum. Sosyal fobim bile oldu hepinize iyi akşamlar.

Sosyalleş herkesle arkadaş ol hicbirine güvenme.

Ohoo 8 sınıfta da yalnızsan yandın :D, orta okulda arkadaşlık olur diye düşünüyordum, kafa yapın farklı ve kafa dengi adam bulamıyorsan normal, daha lise var bekle hemen karamsar olma.

Doğru insanları seçtiğine inandığında insanlara güvenebilirsin bunda bir sorun yok. Zaten kimseye güvenmeden yaşanır mı? Ancak insanların içlerini okuyabilmen gerek. İnsanlar hele ki senin yaşındakiler çok çok nadir doğal davranırlar, toplum içinde aslında olduklarından farklı maskeler takarlar genelde. Bu insan okuyabilme kısmını da onlarla vakit geçirerek veya psikolojik kitaplar okuyarak elde edebilirsin. Haliyle biraz mesafeli ve güveni koruman gerek bu kapasiteye ulaşana dek ki zarar görmeyesin.

Sizle aynı durumdaydım hocam, şu anda sizde sarılmak isteyen bir kirpi gibi bir durumdasınız. Sadece arkadaş edinmek istiyorsunuz ama bazı hareketleriniz insanların hoşuna gitmiyor ve yanlız kalıyorsunuz. Size şöyle söyleyeyim, herkeze kibar olmaya çalışın. Arkadaş olurken düzgün insanlara yönelin ve onlarla tanışırken çıkarınız varmış gibi davranın. O arkadaşlık gittikçe iyileşecek.

Geri
Yukarı