Yalnızlık yaşıyorum

tarals

Femtopat
Daha fazla  
1.5 yil once Almanya'ya tasindik ve ilk tasindigimizda Türk bir arkadasim vardi onlan iyi anlasiyorduk ama birkaç ay once benimle yollarini ayirdi, ayni zamanda pakistanli bir tane vardi pakistanli olmasina ragemen kafa debgi ve iyiydi o da tasindi, şu an kendimi anlatabilecegim bir arkadasim yok birkaç tane var onlar da alman ve sadece okulda konuşuyoruz aileme de yalniz oldugumu soyleyemiyorum, Almanya'ya gelirken hiç bana sormadılar burada okula her gittigimde Türkiye'deki arkadaslarimi özlüyorum burada okul Türkiye'deki okuldan cok daha kisa olsa da daha cok sıkılıyorum internette birjac tane arkadasim var onlarla arada konuşuyorum ama cogu zaman oyun vesaire oynuyurum, LoL falan başladım iste. Cogu zaman konuşacağım zaman utaniyorum falan okulda da dalga geciyorlar da umursamiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Şu tek kelime her şeyin çözümü zaten utanıyorsun kimden neden utanıyorsun ya? Karşındaki Tanrı falan değil, senin gibi sıradan biri korkma bu kadar. Okul sonrası etkinlikler falan oluyorsa katıl onlara kaynaş, sevdiğin bir spor yapılıyorsa oraya da katıl oradan da arkadaş edinirsin. Evde oturarak arkadaş edinilmiyor maalesef çaba göstermek lazım.

Şu tek kelime her şeyin çözümü zaten utanıyorsun kimden neden utanıyorsun ya? Karşındaki Tanrı falan değil, senin gibi sıradan biri korkma bu kadar. Okul sonrası etkinlikler falan oluyorsa katıl onlara kaynaş, sevdiğin bir spor yapılıyorsa oraya da katıl oradan da arkadaş edinirsin. Evde oturarak arkadaş edinilmiyor maalesef çaba göstermek lazım.

Hocam almancam zaten kötü, persembe gunleri futbol antrenmanlarina gidiyordumda biraktim. Burada arkadas olmak o kadar kolay degil buradaki hrmrn hemen herkes 20 yil falan ayni evde kaldığı icin 7 yillik arkadasliklari falan oluyur o yuzden pek yakınlaşamiyorsun yakinlasdan bile hep mesafeli oluyur.

1.5 yil once Almanya'ya tasindik ve ilk tasindigimizda Türk bir arkadasim vardi onlan iyi anlasiyorduk ama birkaç ay once benimle yollarini ayirdi, ayni zamanda pakistanli bir tane vardi pakistanli olmasina ragemen kafa debgi ve iyiydi o da tasindi, şu an kendimi anlatabilecegim bir arkadasim yok birkaç tane var onlar da alman ve sadece okulda konuşuyoruz aileme de yalniz oldugumu soyleyemiyorum, Almanya'ya gelirken hiç bana sormadılar burada okula her gittigimde Türkiye'deki arkadaslarimi özlüyorum burada okul Türkiye'deki okuldan cok daha kisa olsa da daha cok sıkılıyorum internette birjac tane arkadasim var onlarla arada konuşuyorum ama cogu zaman oyun vesaire oynuyurum, LoL falan başladım iste. Cogu zaman konuşacağım zaman utaniyorum falan okulda da dalga geciyorlar da umursamiyorum.

Selam,

Ben de 3 ay önce üniversite için Almanya'ya taşındım. Durumunu az çok anlayabiliyorum. Tek yaşıyorum ve şu anda Almanca kursuna gidiyorum üniversiteye başlayabilmek için. Kurstan tanıdıklarım dışında hiç arkadaşım yok. Durumla ilgili birkaç tavsiye verebilirim kendi edindiğim bilgiler doğrultusunda. Öncelikle ilgilendiğin veya ilgini çeken bir alan, hobi vb. bir şey varsa Verein denilen kulüplere katılabilirsin. Almanlar arasında Verein kültürü çok aktif, her şey için bir Verein var diyebilirim. Burada genelde aynı alanla ilgilenen kişiler toplanıp etkinlikler düzenleyerek sosyalleşiyorlar. Onun dışında yaşadığın şehirde göçmenler için özel olarak düzenlenen etkinlikler, toplantılar vb. varsa bunları araştırabilirsin. İmkanın varsa almancanı da geliştirmek için çalışabilirsin. Maalesef almancabilmek burada yaşamanın anahtarı gibi bir şey. Almanlar sosyalleşme konusunda zor bir toplum, buna yapacak bir şey yok.

Selam,

Ben de 3 ay önce üniversite için Almanya'ya taşındım. Durumunu az çok anlayabiliyorum. Tek yaşıyorum ve şu anda Almanca kursuna gidiyorum üniversiteye başlayabilmek için. Kurstan tanıdıklarım dışında hiç arkadaşım yok. Durumla ilgili birkaç tavsiye verebilirim kendi edindiğim bilgiler doğrultusunda. Öncelikle ilgilendiğin veya ilgini çeken bir alan, hobi vb. bir şey varsa verein denilen kulüplere katılabilirsin. Almanlar arasında verein kültürü çok aktif, her şey için bir verein var diyebilirim. Burada genelde aynı alanla ilgilenen kişiler toplanıp etkinlikler düzenleyerek sosyalleşiyorlar. Onun dışında yaşadığın şehirde göçmenler için özel olarak düzenlenen etkinlikler, toplantılar vb. varsa bunları araştırabilirsin.

Almanya'da gece hayatı cidden yok mu bu arada? Çoğu arkadaşım öyle derdi bana almanlar bayağı sıkıcı insanlar akşamları tek bildikleri uyumak derlerdi.

Selam,

Ben de 3 ay önce üniversite için Almanya'ya taşındım. Durumunu az çok anlayabiliyorum. Tek yaşıyorum ve şu anda Almanca kursuna gidiyorum üniversiteye başlayabilmek için. Kurstan tanıdıklarım dışında hiç arkadaşım yok. Durumla ilgili birkaç tavsiye verebilirim kendi edindiğim bilgiler doğrultusunda. Öncelikle ilgilendiğin veya ilgini çeken bir alan, hobi vb. bir şey varsa verein denilen kulüplere katılabilirsin. Almanlar arasında verein kültürü çok aktif, her şey için bir verein var diyebilirim. Burada genelde aynı alanla ilgilenen kişiler toplanıp etkinlikler düzenleyerek sosyalleşiyorlar. Onun dışında yaşadığın şehirde göçmenler için özel olarak düzenlenen etkinlikler, toplantılar vb. varsa bunları araştırabilirsin. İmkanın varsa almancanı da geliştirmek için çalışabilirsin. Maalesef almancabilmek burada yaşamanın anahtarı gibi bir şey. Almanlar sosyalleşme konusunda zor bir toplum, buna yapacak bir şey yok.

Hocam tavsiyeni için teşekkürler. Bir sorum olacak bu verein dediğiniz seyde her yas ayrimı yoksa kariskmi, ve parali mi?

Almanya'da gece hayatı cidden yok mu bu arada? Çoğu arkadaşım öyle derdi bana almanlar bayağı sıkıcı insanlar akşamları tek bildikleri uyumak derlerdi.

Olmaz olur mu😁 Şöyle diyebiliriz, almanlar cuma ve cumartesi günü dışında çok dışarı çıkmazlar ve sosyalleşmezler. Cuma günü hafta bitişi olduğu için insanlar eğlenmeye giderler. Cumartesi günü de hafta sonu etkinlikleri yapılır. En çok da pazar günleri çok sessiz sakin olur. Pazar günleri Ruhetag(Sessiz Gün) diye adlandırılır zaten, genelde insanlar vakitlerini evde geçirirler. Marketler dahil olmak üzere çoğu yer kapalı olur. Hafta içi de zaten iş koşturmacası olduğu için saat 7-8'den sonra sokaklarda kimse kalmıyor.

Hocam tavsiyeni için teşekkürler. Bir sorum olacak bu verein dediğiniz seyde her yas ayrimı yoksa kariskmi, ve parali mi?
Yaş olayı konusunda kesin bilgim yok. Verein kar amacı gütmeyen bir yapı olduğu için genelde fiyatları çok ucuz oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı