Yalnızlık

Jack Ripper

Femtopat
Daha fazla  
Bu zamana kadar hiç sevgilim olmadı çok da bir arkadaşım olmadı psikolojik sıkıntıları olan birisiydim kekeme idim hep ezilen, arkaya itilen, dalga geçilen, görmezden gelinen o sessiz çocuktum. Fakat 1 kişinin bile kötülüğünü istemedim bana zarar veren insanlara bile iyi oldum fakat anlamadım bu kadar şeye rağmen niye hiç sevgilim olmadı nasıl arkadaş olunur ciddi bir ilişki istiyorum değecek bir kadın için çabalamak istiyorum fakat hiç tanıdığım kız arkadaşım yok, nasıl arkadaş olunur onu bile bilmiyorum öyle diğer varlıklar gibi çok bir kriterim yok sadece sadık olsun daha doğrusu insan olsun geri kalan her şey önemsiz fakat nasıl bulacağım en ufak fikrim yok.

Bende kekemeyim psikoljim bozuk ama az da olsa arkadaş ortamım var.
Sevgili bulma konusunda ise okuldan vb iş yerinden falan bulabilirsin veya daha vakti gelmemiştir bu hayatta her şeyin zamanı vakti vardır kendini zamana bırak.

Bende kekemeyim psikoljim bozuk ama az da olsa arkadaş ortamım var.
Sevgili bulma konusunda ise okuldan vb iş yerinden falan bulabilirsin veya daha vakti gelmemiştir bu hayatta her şeyin zamanı vakti vardır kendini zamana bırak.

Benim tek 1 arkadaşım var sana öyle söyleyeyim o da üniversite de benden çok uzakta iş konusuna gelir isek hocam yaşadığım yerde bir tek fabrika var. Öyle sosyal aktivite tarzı şeyler yok bildiğimiz köy.

Benim tek 1 arkadaşım var sana öyle söyleyeyim o da üniversite de benden çok uzakta iş konusuna gelir isek hocam yaşadığım yerde bir tek fabrika var. Öyle sosyal aktivite tarzı şeyler yok bildiğimiz köy.

5 yıllık dostum kazık attı mesela şu an benim de hiç dostum yok sevgili konusunda omegle gibi uygulamalardan bulabilirsin diger türlü biraz zor.

Merhaba konu sahibi. Ben hiç arkadaş tutunmadin ama çok mutluyum sevgilimde yok çok mutluyum ama yalnızlık bu iki şey değil arkadaş, sevgili değil. Ailenizle vakit geçirin, gidin seyahat edin yeni ortamlarada takılın belki arkadaşda tutunabilirsin sevgilide.

Bende kekemeyim. Pek takmamak lazım arkadaş olmamasını. Benim de yok. Kirpi İkileminden bahsetmek istiyorum biraz. Soğuk havalarda bir grup kirpinin ısıyı paylaşmak için birbirine yaklaşmaya çalıştığı bir durumu tanımlar. Ancak keskin dikenleriyle birbirlerine zarar verirler. Ayrı kaldıklarında ise soğuktan dolayı yeniden bir araya gelmek zorunda kalırlar. Bu döngü devam eder. Kendimden yola çıkarsam, kekemeler de böyledir. Soğuk yalnızlık kekemelere keder, acı verir. İnsan içinde ise konuşamamaktan ötürü, insanların keskin sabırsızlığına, sorgulamasına maruz kalır. Kekemeler için yaşamak acı vericidir. Ve kekemeler hayatları boyunca soğuk yalnızlığa maruz kalmak zorundadır. Maalesef hayat bizim için acı vericidir. Şu zamana kadar ne arkadaşlarımla doyasıya eğlenebildim, ne de doya doya konuşabildim. İnsanın en temel ayırt edeci noktasını kullanmamak acı veriyor.

Bu zamana kadar hiç sevgilim olmadı çok da bir arkadaşım olmadı psikolojik sıkıntıları olan birisiydim kekeme idim hep ezilen, arkaya itilen, dalga geçilen, görmezden gelinen o sessiz çocuktum. Fakat 1 kişinin bile kötülüğünü istemedim bana zarar veren insanlara bile iyi oldum fakat anlamadım bu kadar şeye rağmen niye hiç sevgilim olmadı nasıl arkadaş olunur ciddi bir ilişki istiyorum değecek bir kadın için çabalamak istiyorum fakat hiç tanıdığım kız arkadaşım yok, nasıl arkadaş olunur onu bile bilmiyorum öyle diğer varlıklar gibi çok bir kriterim yok sadece sadık olsun daha doğrusu insan olsun geri kalan her şey önemsiz fakat nasıl bulacağım en ufak fikrim yok.
Kaç yaşındasın?

Merhaba lisedeyken ben de kekemeydim, bu da sosyal anksiyeteyi beraberinde getiriyordu. Cevabını bildiğim soruya el kaldıramıyordum. Sevdiğim kıza açılamıyordum. Sizi çok iyi anlıyorum. Tecrübelerime dayanarak kekemeliğin psikolojik bir sorun olduğunu söyleyebilirim(ve biraz da özgüvenle alakalı). Kendini "kekelemeyeceğim" diye kasarsan kekemelik de seni o denli darlar, stres oluşturur. Dilimden ameliyat oldum hiçbir işe yaramadı. Ben kekemeliğimi kekeme olduğumu unutarak yendim. Fark etmeden kekeme olduğumu unutmuş oldum ve yıllar boyu bir kere bile kekelemedim.

@695257 @rexxz

Merhaba lisedeyken ben de kekemeydim, bu da sosyal anksiyeteyi beraberinde getiriyordu. Cevabını bildiğim soruya el kaldıramıyordum. Sevdiğim kıza açılamıyordum. Sizi çok iyi anlıyorum. Tecrübelerime dayanarak kekemeliğin psikolojik bir sorun olduğunu söyleyebilirim(ve biraz da özgüvenle alakalı). Kendini "kekelemeyeceğim" diye kasarsan kekemelik de seni o denli darlar, stres oluşturur. Dilimden ameliyat oldum hiçbir işe yaramadı. Ben kekemeliğimi kekeme olduğumu unutarak yendim. Fark etmeden kekeme olduğumu unutmuş oldum ve yıllar boyu bir kere bile kekelemedim.
Benim özgüven sorunum yok ki. İnsanlar zaten beni umursamıyor. Hiç tanımadığım insanlara bile istediğimi söyleyebiliyorum. Ama sorun şu ki, ben fazla stresliyim. Mesela diyelim ki telefonumda arkaplanda bir uygulama açık kaldı ya, gece boyunca uyuyamam. Bir yere gideceğim zaman hiçbir şey düşünemem, gideceğim yere en az 30-45 dakika erken giderim.

Yeni konular

Geri
Yukarı