Yalnızlık...

• Konuyu başlatan Ghoad
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 68
  • Görüntüleme 8B

Ghoad

Hectopat
Öncelikle Merhaba. Türkiye'nin neredeyse en gözde liselerinden birinde hazırlık öğrencisiyim. Neredeyse hiç arkadaşım yok. Konuştuğum birkaç kişi var ancak onlar da ne zaman vakit bulsa beni eker ve diğer arkadaşlarıyla konuşmaya başlar. İşte ben bu durumdan çok rahatsızım. Ne kadar konuştuğum insan olsa da hepsi sanki benden nefret ediyormuş gibi geliyor. Yanımda oturan bir kız arkadaşım var. Sadece onunla iyi anlaşabiliyorum. O da aynı benim gibi arkadaşsızlıktan şikayetçi. Ben yanımdaki kızı görduğüm ilk günden beri ona farklı duygular hissediyorum ama bu durumu ona henüz söyleyemedim. Eğer böyle bir şeyi ona söylersem ve o bana ters bir tepki verirse tek anlaştığım kişi de gidebilir. Sizce ne yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşça gezin,konuşun,sinemaya gidin.yemek yiyin. Her şey yolunda giderse duygularınızı açarsınız.
Yorumunuz için teşekkürler. Aslında yakın oturuyoruz ve kolayca buluşabiliriz. Birden bire biryerlere gidelim desem tuhaf olmaz mı? Sınıfça gitseniz deseniz, sınıftakiler gelmez çünkü tek yaptıkları şey ders yapmaktır.

Biraz günlük muhabbetiniz varsa zaten konuşuyorsunuzdur. :)
Madem ikiniz de arkadaş bulamamaktan yakınmış o halde onu davet edin.
Hem davetinize vereceği tepki ile size olan hislerini biraz anlamış olursunuz.
Güzel bir film varsa sinemada;
-Beraber gidelim mi?
bundan sonraki akışı yorumlarsınız. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz günlük muhabbetiniz varsa zaten konuşuyorsunuzdur. :)
Madem ikinizde arkadaş bulamamaktan yakınmış o halde onu davet edin.
Hem davetinize vereceği tepki ile size olan hislerini biraz anlamış olursunuz.
Güzel bir film varsa sinemada;
-Beraber gidelim mi?
bundan sonraki akışı yorumlarsınız. :)
Zaten olumlu bir tepki aldıktan sonra gerisi çokta zor olmaz herhalde. Peki diğer insanlar onlarla da iletişim kurmam gerekir.

Eger o da sizin gibi dusuncelere sahip ise bence korkmaniza gerek yok. Alttan alttan o konulara girin. Biraz daha derinden tanimaya calisin. Eger aska bakis acisi sizinki ile ayni ise patlatin gitsin haberi :)

İnsanları gözünde büyütme. Ne kadar çok arkadaşın olması demek cidden arkadaşın olduğu anlamına gelmez. Şahsen çok kişiden ziyade az ve öz kişileri hayatıma sokarım. Yalnız olduğunu düşünüyorsan sen onlara bir adım at. Madem çok çalışan arkadaşların varsa sen de çalış. Bir test kitabından anlamadığın soruyu konuşmak istediğin birine sorabilirsin mesela.
Kız mevzusuna gelince de, bence bu kadar takma. Yani sen yine muhabbetini yap ama illa olması için de zorlama. Eğer duygularından eminsen hafta sonu bir kafe de hislerini açabilirsin.

İnsanları gözünde büyütme. Ne kadar çok arkadaşın olması demek cidden arkadaşın olduğu anlamına gelmez. Şahsen çok kişiden ziyade az ve öz kişileri hayatıma sokarım. Yalnız olduğunu düşünüyorsan sen onlara bir adım at. Madem çok çalışan arkadaşların varsa sen de çalış. Bir test kitabından anlamadığın soruyu konuşmak istediğin birine sorabilirsin mesela.
Kız mevzusuna gelince de, bence bu kadar takma. Yani sen yine muhabbetini yap ama illa olması için de zorlama. Eğer duygularından eminsen hafta sonu bir kafe de hislerini açabilirsin.
Çalışma fikrine sıcak bakmıyorum ama yinede deneyemeye çalışırım. Çünkü hazırlıktayım ve çok boş geliyor

Ortama ayak uydurman açısından söyledim. Yoksa çalışıp çalışmamak sana kalmış. Ayrıca ortama girmek için de acele etmeni tavsiye etmem. Akışına bırakman daha iyi.
Teşekkürler. Ortama ayak uydurabilirm diye düşünüyorum. Bu konuda çok zorlanmam aslında. Çünkü şu zamana kadar biraz da ortama ben katılmıyormuşum gibi geldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı