Yamaha Ybr 125CC motor tekere gelmiyor

serhat123ps3

Centipat
Daha fazla  
Yamaha Ybr 125CC motorum tekere gelmiyor çok kez çalıştım videolar izledim 1. Viteste durmaya yakın hızdayken kalkıyor fakat hemen düşüyor sebebi nedir?

Cg ler tekere geliyor ne bu saçma sapan aşağılayıcı tavırlar.
Malesef arkadaş haklı selenin arka kısmına geçin 6-7k devir çevirin ve bir anda debriyajı bırakın. Bıraktıktan sonra gaz açmaya devam edin.

Keçeler patlayabilir trafiğe kapalı alanda yapın korumalarınızı takın çok tehlikeli bu işin ustası bile bu işi yaparken öldü bkz tek teker arif.

Cg motorlarda 125CC onlar tekere geliyor ama siz

Maalesef arkadaş haklı selenin arka kısmına geçin 6-7k devir çevirin ve bir anda debriyajı bırakın. Bıraktıktan sonra gaz açmaya devam edin.

Keçeler patlayabilir trafiğe kapalı alanda yapın korumalarınızı takın çok tehlikeli bu işin ustası bile bu işi yaparken öldü bkz tek teker arif.

İşte aradığım kral çok teşekkürler.

Dalga geçme amaçlı söylemedim teker yaparsın zaten yapmışsında ama hemen iniyor diyorsun 125 CC 10 bg motor yani ne bekliyorsun mt 7 gibi 10 dk tekerdemi gitsin anca o kadar

Reis Instagram'da sürekli karşıma çıkıyor 125CC cg 50CC scooter la adam metrelerce gidiyor bunu çözemiyorum.

Reis Instagram'da sürekli karşıma çıkıyor 125CC cg 50CC scooter la adam metrelerce gidiyor bunu çözemiyorum.
gazı az veriyorsundur belki kendini öne eğme bide geriye ver kendini bu videoyu izlemeni tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Motorun ağırlığı ve ağırlık merkezi büyük etken. Cg'ler de 10 beygir (180CC falan yapmadılarsa) ama seninkilerle ağırlık olarak belki 50 kilo fark var, bisikletten mopedden hallice makineler. Tekere getirme konusunda hem senden hem de Ybr'nin yapısından kaynaklı olabilir. forumdaki arkadaşların bu işlerle uğraştıkları yok kağıt üstünde duyduklarını söylemişler, 7K devir falan boş ver 2-3 kere hızlıca art arda gaz kolunu cevir devri falan salla sadece bagırttır motoru (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dakika 1.30 baslat anlayacaksın), son ceviriste debriyaj tokatla, asıl doğru düzgün söylenmeyen ise bunları yaparken ilk bas motorun onune bastır amortisorler kapansın ki motor güzel yaylanabilsin, debriyajı salarken de kalcandan butun vucut agırlıgını geriye ver kollarından sırtından falan gidonu çekme (ki bence senin hatan burada, ağırlığını nasıl geriye vereceğini çözememişsin), motor en sağlam böyle kalkar. bu kaldırmanın baska bi yolu genelde ayakta yapmak, ağırlığını motorun üstünde daha güçlü geriye sallayabilirsin bu şekilde daha yüksek hızlarda tekere alınır, genellikle 250cc makinelerde yaparlar. 1. viteste fazla gidemezsin, devir saati bitene kadar gittin kesiciye girdi indi aşağı falan tamam güzel ama ara gazla gidiceksin diyorlar, söyleyeyim birkaç defa yaparsin sonra kafana gecirirsin 1. viteste ara gazla (kişisel deneyim). Yapılan şey 1'de kaldırıp senteye alıp 2ye atmaktır, senteye almakta denge ve deneyim ister daha yeni tekere baslayıp neden uzun gidemiyorum diyemezsin. Her halükarda bu motorlarla gereksiz ve zevksiz bir olay olur çünkü 10-15km yukarsında tekere gelmiyorlar, hadi getirdin gidiyorsun yine de WR125 tarzı bir motorda teker yapmak gibi zevk vermez. Ayrıca motorunun arkasina canta demiri falan taktır düşünce arka grenajlar parçalanmasın, benim motor kıçında 3klık grenaj masrafıyla dolaşıyor aylardır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı