Yamaha YZF125 alınır mı?

Shezus_

Hectopat
Merhaba, motor sürmeye yeni başlayacağım Yamaha'nın YZF R125 modelini gördüm ve görüntüsünden dolayı almayı düşünüyorum çoğu kişi ilk motor için alınmasını tavsiye etmiyor fakat ben almakta kararlıyım ama piyasa da çok fazla satılık ilan yok bir ilana rastladım ilanda motorun 20bin liralık ağır hasar kaydı gözüküyor değişen parçaları şunlar; ön jant, kafa grenaj, sol yan grenaj, sol kafa alt grenaj, ön disk, sağ ic panzolot, koruma takozu, sol sinyal. Kilometresi henüz 10 binde ve 2018 model ilan fiyatı 82.000 TL sizce alınır mı?

Ben olsam almazdım çok pahalı bence. Yerinde olsam daha ucuz bir motor alıp A2 ehliyet aldıgımda daha iyi bir motora geçerdim üstelik o motorla kaza yaparsan parça fiyatı yüksek diye biliyorum. Ancak yok benim param çok pek umurumda değil dersen alınır.

Çoğu kişi ilk motor için alınmasını tavsiye etmiyor.

Ben CBR125R ile başladım. Bana da tavsiye etmemişlerdi başlarken. 2 hafta dolmadan grenaj ayna falan kalmadı motorda. 3 kere düştüm. 1 kere de çöp kamyonuna çarptım. Yüzümü sargıya aldılar( beyinsiz gibi kasksız kullanıyordum). İzlerin geçmesi çok zaman aldı. He yine olsa yine o motorla başlarım. Fakat birçok şeyi doğru öğrenerek. Mesela kask ve ekipman için daha çok bütçe ayırarak vs.

Diğer 125cc’lere göre daha güçlü ve ağır bir motor. Başlarken en çok dikkat etmeniz gereken şey motor hakimiyeti. Bunu zorlaştıracak motorla başlamanız çok tavsiye edilmez.

Geri
Yukarı