Yan binada fiber var fakat bizde yok

Emrah Gökçe

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, yan binamda fiber internet var. Diğer yan binamda ise VDSL hipernet var. Bende ise ADSL yazıyor. Bu durumda ne yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bölgenize bakan Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe vermeniz gerekiyor. Bunu apartman yöneticisi yaparsa çok daha etkili olur.

Yüksek ihtimal sizden önce binada oturanlar fiber çekilirken istemiyoruz dediler cahilliklerinden dolayı.

Meraklanmayın uzun sürmeden size de fiber veya VDSL gelecektir.

Bölgenize bakan Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe vermeniz gerekiyor. Bunu apartman yöneticisi yaparsa çok daha etkili olur.

Yüksek ihtimal sizden önce binada oturanlar fiber çekilirken istemiyoruz dediler cahilliklerinden dolayı.

Sizi bilmem ama istanbulun göbeğinde olan bir semte biz topluca dilekçe imzaladık fakat 1.5 yıl hala dolap sahaya ulaşmadı gibi boş sebeplerle internet alamadık. Çok terbiyesizliklerini de gördüm artık şubesini gördüğüm yerde yolumu değiştiriyorum.

Sizi bilmem ama istanbulun göbeğinde olan bir semte biz topluca dilekçe imzaladık fakat 1.5 yıl hala dolap sahaya ulaşmadı gibi boş sebeplerle internet alamadık. Çok terbiyesizliklerini de gördüm artık şubesini gördüğüm yerde yolumu değiştiriyorum.
1-2 Sene önce evin önüne büyük kalın bi kırmızı kablo döşediler ve evimizin girişini saha dolabı koydular.Bende bugün farkettim altyapı sorgulamada yan taraf fiber yazıyor diğer yan vdsl bize adsl dedim ne alaka heralde binanın içine felan çekmediler yada boş boş uğraştırcaklar.

Bina yapılalı bi 7-8 yıl felan oldu full biz vardık.Kimse gelmedi yani.Büyük ihtimal yapıp kaçtılar.
Güncelleme =
Müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım.Sizin binada gözükmüyor dedi bunun için dilekçe vermen gerekiyor dedi.Sizce dilekçe vermeme değermi uğraşıyımmı.Bütün mahallede vdsl-fibernet var bi bizim bina adsl.

Son düzenleme:
%90 farklı saha dolabına bağlısınız. %10 tanımlama hatası var.

Tanımlama hatası ise 5dk sürecek işlem ile düzelir farklı saha dolabına bağlı iseniz fiber için dilekçe vermeniz gerekli. Allah bilir ne zaman işleme alırlar. Ben 9 yıl uğraştım;

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı