Yan binadaki internet router veya repeater ile kullanılabilir mi?

UmutK2

Picopat
Daha fazla  
Teyzemin apartmanında kalıyoruz. Apartmanın yanında teyzemin evi var orada internet var ama apartmanda altyapı yok🙄 router /repeater (fark ne bilmiyorum) ile teyzemin evindeki interneti kullanabilir miyim (4. kat)?

Kablo çekerek en sağlıklı interneti kullanabilirsin. Routera kablo ile internet getirip wifi çıkışı elde edersin. Repeater çok iş görmez wifi alıp wifi dağıtmak istediğinde kesinti, yavaşlık vb çok yaşarsın.

Teyzenizin evinden bir kablo ile ap cihaza giriş yapıp wifi veya kablolu çıkış alabilirsin.

Kablo çekerek en sağlıklı interneti kullanabilirsin. Routera kablo ile internet getirip wifi çıkışı elde edersin. Repeater çok iş görmez wifi alıp wifi dağıtmak istediğinde kesinti, yavaşlık vb çok yaşarsın.

Teyzenizin evinden bir kablo ile ap cihaza giriş yapıp wifi veya kablolu çıkış alabilirsin.
ap ne¿

access point, internet çoğaltıcı cihazlara genel anlamda bu isim veriliyor. Router repetr dediğiniz şeyler ap içinden seçilen ayarlar gibi düşünebilirsiniz.

Tp link ve xiaomi marka dağıtıcıları kullandım.

xiaomiden son derece memnun kaldım düşünürseniz işinize yarar

Rootera modemden gelen kabloyu takarak, rooterdan ister kablolu ister kablosuz internet çıkışı alabiliyorsunuz.

rootera modemden kablosuz internette alabiliyorsunuz ama bu mesafe aradaki duvar vb gibi durumlardan dolayı çok kesinti yaşatıyor. Ofislerdeki alçıpan bölme odalarda sorunsuz kullanım için tercih ediliyor.

Şu cihazı kullanıyorum.

kullanım nedenimi de söyleyeyim;

Evim dublex üst kattan alt kata interneti kablo aracılığı ile bu cihaza taşıyarak alt katta kablosuz internet kullanımı sağlıyorum.

Tv, apple tv box, 3 adet telefon günlük kullanıyor. Bu cihaz üst katta da çekiyor. Kablo net kulandığım için kablonetin modemi wifi konusunda oda dışına yetersiz kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı