Yan binalarda fiber olmasına rağmen binada fiber gözükmüyor

Namet

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba hemen yan binamda internet altyapısı sorguladığımda fiber altyapı çıkıyor fakat benim binama çıkmıyor. Fiber Wi-Fi'ler de gözüküyor kullanıyorlar. Nasıl böyle bir şey olabilir? Taşınmak dışında çözümü var mı?

Sırf internet bağlantısı için taşınacak mısın? 🤨

Ya port yoktur ya da kutu aktif değildir. Altyapı sahibine ulaşarak durum sorgusu yapabilirsin.
Port var aynı apartmandaki farklı kişi başvurabiliyor. Sanırsam bizim apartman eski olduğu için kutu koymuyorlar.

Port var aynı apartmandaki farklı kişi başvurabiliyor. Sanırsam bizim apartman eski olduğu için kutu koymuyorlar.
Mahallende bulunan Türk Telekom şube müdürlüğüne başvuruda bulunabilirsin bunun için. Gidersin dilekçeni verirsin, büyük ihtimalle binaya fiber getirtilir diye düşünüyorum da, sokağında fiber varsa bundan nasıl faydalanamıyorsun?

Merhaba hemen yan binamda internet altyapısı sorguladığımda fiber altyapı çıkıyor fakat benim binama çıkmıyor. Fiber Wi-Fi'ler de gözüküyor kullanıyorlar. Nasıl böyle bir şey olabilir? Taşınmak dışında çözümü var mı?
Bizim sitede de öyle. Biz kendi apartmanımıza GPON altyapıyı kendimiz çektirdik Türk Telekom'dan. Oturduğum bina 1989'da yapılmış. Diğer binalarda yok, onlar VDSL kullanıyor. Böyle bir şey evet mümkün olabiliyor. Binaca talep etmeniz gerekiyor ve yöneticinizden izin almanız gerekiyor. Bina içinde kablo kanalı olması ve binanızın projesinin fiber altyapıya müsait olması gerekiyor. Binanız eski veya yeni olmasının bir önemi yok. Eğer çok acil istiyorsanız fiber altyapı GPON altyapıya sahip bir binaya taşınmanız gerekiyor. Talep ederseniz de 1-2 seneyi bulabiliyor gelmesi.

Geri
Yukarı