Yan sokakta VDSL var fakat binada yok

ahmeterennn1

Decapat
Herkese merhaba, yan sokakta VDSL var ve onunda arkadasindaki sokaklarda fiber internet var olarak gosteriyor. Benim binamda kaç yıldır ADSL var, yan sokakdan neden benim oldugum binaya getirmemişler anlamadım. ADSL'den VDSL'ya da fibere geçmek istiyorum, ne yapmam lazım?
Fotografda goruldugu üzere siyah olan yerlerde VDSL var ama kırmızı benim oldugum binada ADSL başvuru mu yapmamız lazım. Ne yapmak gerek?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    70 KB · Görüntüleme: 130
Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber talebinizi belirten bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim etmelisiniz hocam. Sonrası planlama ekibine kalmış. Potansiyel görülürse proje çizilir, onay alırsa çalışmalara başlanır. Benim VDSL'den fibere geçiş sürecimi anlattığım konuyu okumak isterseniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Fiber talebinizi belirten bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim etmelisiniz hocam. Sonrası planlama ekibine kalmış. Potansiyel görülürse proje çizilir, onay alırsa çalışmalara başlanır. Benim VDSL'den fibere geçiş sürecimi anlattığım konuyu okumak isterseniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim
Oturdugum yerde türk telekom il müdürlügü var oraya versem olur heralde degil mi ?

merhabalar bugun şansımı turkcell de denemek icin turkcelle gittim vdsl in oldugunu soylediler 24 mb e kadar download alabilecegimi soylediler 20 civarı alırsın dediler sizce upload degerim kaç olur 20 download a sordum ama bilmiyorlardı ? @Dejuf
Bana vdsl oldugunu soylediler ama %100 dogru mudur cogu sitede altyapı sorgulatıp not aldım verdikleri sunlar :
milleni.com 31
türknet 16mb adsl
türktelekom 16mb adsl
netspeed 31mb
gibirnet 14 adsl
turkcell 24 vdsl
@Dejuf
Hangi bilgi dogrudur emin degilim ki milleni com netspeed ve turkcell niye degerleri yüksek aynı altyapıyı kullanmıyorlar mı ?

merhabalar bugun şansımı turkcell de denemek icin turkcelle gittim vdsl in oldugunu soylediler 24 mb e kadar download alabilecegimi soylediler 20 civarı alırsın dediler sizce upload degerim kaç olur 20 download a sordum ama bilmiyorlardı ? @Dejuf
Bana vdsl oldugunu soylediler ama %100 dogru mudur cogu sitede altyapı sorgulatıp not aldım verdikleri sunlar :
milleni.com 31
türknet 16mb adsl
türktelekom 16mb adsl
netspeed 31mb
gibirnet 14 adsl
turkcell 24 vdsl
@Dejuf
Hangi bilgi dogrudur emin degilim ki milleni com netspeed ve turkcell niye degerleri yüksek aynı altyapıyı kullanmıyorlar mı ?
Bu kadar farklı sonuç çıkması tuhaf. Sorgulamada ADSL sonucu çıkan firmaların muhtemelen VDSL portu kalmadığı için ADSL çıkıyordur. Siz bir de Göknetin sitesinden sorgulayın. Göknet de TT altyapısını kullanıyor. Ve sitesindeki altyapı sorgulama kısmı ayrıntılı bilgi veriyor: İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş.

Bu kadar farklı sonuç çıkması tuhaf. Sorgulamada ADSL sonucu çıkan firmaların muhtemelen VDSL portu kalmadığı için ADSL çıkıyordur. Siz bir de göknetin sitesinden sorgulayın. Göknet de TT altyapısını kullanıyor. Ve sitesindeki altyapı sorgulama kısmı ayrıntılı bilgi veriyor: İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş.

Burdada boyle sonuc cıktı VDSL var ama boş port yok diyor e şimdi ne yapmam lazım hocam :D

Dosya Ekleri

• dd.PNG
    dd.PNG
    16,7 KB · Görüntüleme: 99
Burdada boyle sonuc cıktı VDSL var ama boş port yok diyor e şimdi ne yapmam lazım hocam :D
Evet, Göknet'te de boş port yok. Millenicom ve Netspeed 31 Mbps destekliyor. Yani o firmalar için ayrılan VDSL portlar tamamem dolmamış. İsterseniz o firmalardan birine başvurabilirsiniz. Ama tabii bağlantınızın VDSL olacağını teyit ederek. Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın ve diğer firmaların ADSL gösterdiğini söyleyin. Onlar da size uygun bir paket verirler.
Bu arada fiber altyapı başvurusu da yapabilirsiniz tabii. Açtığım konudaki adımları uygulayabilirsiniz.

Evet, Göknet'te de boş port yok. Millenicom ve Netspeed 31 Mbps destekliyor. Yani o firmalar için ayrılan VDSL portlar tamamem dolmamış. İsterseniz o firmalardan birine başvurabilirsiniz. Ama tabii bağlantınızın VDSL olacağını teyit ederek. Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın ve diğer firmaların ADSL gösterdiğini söyleyin. Onlar da size uygun bir paket verirler.
Bu arada fiber altyapı başvurusu da yapabilirsiniz tabii. Açtığım konudaki adımları uygulayabilirsiniz.
cok tesekkur ederim yaşadıgım şehirde turkcell hiçbiryerde fiber olmadıgını soyledi başvursamda boş heralde oyuzden sonraya kaldı o :(
Hocam aradım birkaç internet saglayıcısını Netspeed'i falan dediler ki şu anda ADSL üzerinden verebiliriz VDSL de boş port yok ben Türk Telekom il müdürlügüne gittim oradan sorgulattım adresinizde ADSL var dedi VDSL yok dediler. Yarın tekrar gideceğim boş port için bu sefer tekrar sizin adresinizde VDSL yok diyecekler sizce ne yapmalıyım? @Dejuf

Son düzenleme:
cok tesekkur ederim yaşadıgım şehirde turkcell hiçbiryerde fiber olmadıgını soyledi başvursamda boş heralde oyuzden sonraya kaldı o :(
Hocam aradım birkaç internet saglayıcısını Netspeed'i falan dediler ki şu anda ADSL üzerinden verebiliriz VDSL de boş port yok ben Türk Telekom il müdürlügüne gittim oradan sorgulattım adresinizde ADSL var dedi VDSL yok dediler. Yarın tekrar gideceğim boş port için bu sefer tekrar sizin adresinizde VDSL yok diyecekler sizce ne yapmalıyım? @Dejuf
Hocam yanıt vermiştim de link bıraktığım için moderasyon cezalandırdı sağ olsunlar.
Her neyse tekrardan yazayım: port için dilekçe yazabilirsiniz. Dilekçe örnekleri DonanımHaber forumda mevcut. Link verdiğim zaman ceza alıyorum.
Ayrıca Açık Kapı isminde bir mecra var. Oradan da port talebinizi iletebilirsiniz. Aynı şekilde bunun kullanımı da DonanımHaber forumda mevcut. İnceleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı