Yanan anakart kurtarılır mı?

Tolga1231

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım yanmış ama anakart üstündeki LED (ilk aldığım günden beri) yeşil yanıyor yani sorunu yok demek oluyor. Yanan anakart bildiğim kadarıyla fan çalıştırmıyor ama benimki yanmasına rağmen çalışıyor ve internet kablosunu taktigimda bilgisayar açık olmadığı halde modemde açık olarak gözüküyor ve baslattigimda ise klavye mouse ekranda hiçbir tepki olmuyor. Yanan anakart kurtarılır mı?

İşini bilen bir bilgisayarcı tarafından bakılması lazım. Benim de anakartımda küçük bir bölüm erimişti ve oradaki kablo girişleri sökülüp yerine kablolar lehim edilmişti. Yani bir ihtimal kurtarılabilir, fakat genelde olmaz.

İşini bilen bir bilgisayarcı tarafından bakılması lazım. Benim de anakartımda küçük bir bölüm erimişti ve oradaki kablo girişleri sökülüp yerine kablolar lehim edilmişti. Yani bir ihtimal kurtarılabilir, fakat genelde olmaz.

Yani çevremde olan en iyi bilgisayarcı ya verdim verdiğim gibide aldım elektrikciler yapabilirimi bunu.

Bilgisayarcı öyle dedi ekrana görüntü gelmiyor klavyeye fareye ışık gelmiyor biliyorsanız yardımcı olur musunuz?
Bir dakika kasayı çalıştırınca çalışıyor da sadece ekrana, klavyeye, fareye görüntü mü gelmiyor? Anakarta bakınca yanık izi var mı? Eğer yoksa bu yanıktan başka, çözümü çok daha basit ve masrafsız bir problemdir.

Geri
Yukarı