Yanan ekran kartı girişinde sorun var mıdır?

BouncyBear

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB (8X2)
Ekran kartı
XLX RX 570 4 GB 256BİT OC
Anakart
ASUS H-110-F
İşlemci
İNTEL PENTİUM GOLD G5400 9.NESIL
Öncelikle selam, Apex Legends oynarken bilgisayarım bir anda kapandı ve bilgisayar tekrar açılmaya çalışırken kasanın RGB ışıkları bir solmaya başladı git gel yaptı ve en sonunda PC kapandı. Ekran kartından feci yanık kokusu geliyordu. Anladım ki ekran kartı yandı. Ancak girişinde bir problem var mıdır onu bilmiyorum. Dün MSI GTX1650 4 GB GDDR6 128bıt Dp/hdmı/dvı PCI Express X16 3.0 (GTX 165 Ventus XS ocv1) MSI GeForce GTX 1650 markalı ekran kartını sipariş verdim. Ancak takınca bu ekran kartının bozulmasından ya da çalışıp çalışmamasından şüpheliyim. Ekran kartı takmayınca bilgisayar açılıyor hatta onboard girişine VGA ile monitör bağlayınca gayet sağlıklı bir şekilde ekran geliyor. RGB ışıklarında da herhangi bir sorun olmuyor. Ancak bozulan ekran kartımı taktığımda, açma düğmesine basıyorum ve RGB ışıkları bir soluk gözüküyor ve 1 saniye içinde PC kapanıyor ve ekran kartını çıkartmadığım sürece hiç açılmıyor. Sizce ekran kartını taktığımız sokette de bir zarar görme durumu var mıdır?

Eğer sistemde bir parça yandıysa en büyük şüpheli PSU olur genelde, yeni ekran kartınızı kullanmadan önce PSU'dan emin olun.

Bir bilgisayarcıya götürmek en sağlıklısı sanırım.
Bugün ekran kartını denedim ve ekran kartı soketimde bir problem olmadığını gördüm. Sağlıklı bir şekilde çözdüm. Yakın zamanda PSU değişikliği de yapacağım.

Dostum PSU'dan olabilir denemeden hemen kart siparişi vermişsin.

Dostum ekran kartı yandı ondan eminim. Başka PC de de çalışmadı. Sokette problem var mı onu bilmiyordum. Ancak bugün ekran kartım kargodan elime geçti ve denedim. Sonuç sokette problem yokmuş. PSU yuda değiştireceğim gibi gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir bilgisayarcıya götürmek en sağlıklısı sanırım.
Bugün ekran kartını denedim ve ekran kartı soketimde bir problem olmadığını gördüm. Sağlıklı bir şekilde çözdüm. Yakın zamanda PSU değişikliği de yapacağım.

Dostum ekran kartı yandı ondan eminim. Başka PC de de çalışmadı. Sokette problem var mı onu bilmiyordum. Ancak bugün ekran kartım kargodan elime geçti ve denedim. Sonuç sokette problem yokmuş. PSU yuda değiştireceğim gibi gözüküyor.
Tamam işte psu kaynaklı bir arıza.

Yeni konular

Geri
Yukarı