Yandex kullanmayın

436077

Hectopat
Makaleler
4
Evet yine Rusların güvenilmez olduğunu doğruladım. Bir hafta önce 6 yıldır kullandığım ve Steam gibi hesaplarımın bağlı olduğu mailim sebepsiz yere kapandı. Kurtarmaya çalıştığımda bir güvenlik sorusu istedi. Ve haliyle 6 yıl önce verdiğim cevabı hatırlayamadım. Üstelik aynı şekilde yazmanız gerek. Mesela maili kurarken sorunun cevabına gOOgle yazdıysanız ve sonradan hesabınızı kurtarmaya çalıştığınızda Google yazarsanız kabul etmez. Aklıma gelen her şeyi yazdım ve evet, mailim gitmişti. Sonrasında uzun uğraşlar sonucu hesaplarımı Gmail'e aktardım. Fakat aralarında kurtaramadıklarımda oldu. Mesela Facebook gibi. Zaten bunlar benim için önemsizdi. Dediğim gibi mailim boş yere kapatıldı ve ben boş yere 1 hafta boyunca hesapları kurtarmaya çalıştım. Bu arada hesaba hep aynı bilgisayar, telefon ve aynı Wİ-Fİ üzerinden girdim. Kısaca Yandex kullanmayın, kullandırtmayın!
Ekran Alıntısı (2).PNG

Bu tür bilgileri bir kenara yazarsaniz böyle durumlarda sorun yasamazsiniz.
O zaman yazmamıştım ve ayrıca kurtarma maili eklememe rağmen hiçbir şekilde kullanamadım. Ve bunun yanında Yandex'in kurtarma formuna hesabı açtığım tarihi bile yazmama rağmen bilgileriniz uyuşmuyor hatası verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı