Yanık direnç

MustafaKarataş7

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba;
Elimde 12v -220v 1000W inverter var, 220v lazım olduğunda arabanın aküsüne bağlayıp kullanıyordum. Cihazın kartında 3 adet sigorta mevcut, bir ara bağlantıları ters yaparak sigortanın biri patlamıştım cihazı açıp sigortayı değiştirirken kablo çekerek sigortayı dışarı verdim aynı durumlarda sökmeden değiştirebilmek için. Sanırım içine çektiğim kablo ağır geldi dün sigorta erimiş bende düzelteyim derken kırıldı. Yenisi de yoktu bende düz bağlantı yaptım sonra cihaz kapandı kırmızı ışığı yaktı ve sigortaları patlattı tekrardan. Bugün cihazı tekrar açtım sigortaları değiştirdim fakat birkaç tane direnç yandığını fark ettim, dirençleri ölçtüm çalışıyor olarak gözüküyor ama cihazı çalıştırdığım zaman yanık dirençten duman çıkıyor ve cihaz tekrar kırmızı ışık yakıyor. Kart tamirinden çok anlamadığım için şu anda elimden bir şey gelmiyor dirençleri değiştirsem düzelir mi yoksa başka bir sıkıntı daha var mıdır?

Dosya Ekleri

• F0F02DB5-F0D7-47CC-9BCB-AFECB6A58A99.jpeg
    F0F02DB5-F0D7-47CC-9BCB-AFECB6A58A99.jpeg
    220,5 KB · Görüntüleme: 38
  • 68083BCC-F369-427E-A4CC-F75ABF6C43F8.jpeg
    68083BCC-F369-427E-A4CC-F75ABF6C43F8.jpeg
    188,2 KB · Görüntüleme: 43
Sigortanın yanmasının bir sebebi varmış, sigortayı iptal ettiğinizde kart hasar almış. Tam olarak sorun nerede anlamak güç, elinizde varsa dirençleri değiştirin, ve uygun bir sigortayı yeniden takın.

Sigortanın yanmasının bir sebebi varmış, sigortayı iptal ettiğinizde kart hasar almış. Tam olarak sorun nerede anlamak güç, elinizde varsa dirençleri değiştirin, ve uygun bir sigortayı yeniden takın.

Sigortanın patlamasın asıl sebebi benim, düz bağlantı yapmak yerine, cihazı açıp uygun sigorta taksaydım bu şekilde hasar almayacaktı %99 sanırım, düz bağlantıda bir şekilde hasar almasının sebebi ise karttan dışarıya çektiğim kablo sanırım. Kablo uzadığı için fazla akım çekmiş direnç ısınınca yanmış diye düşünüyorum o yüzden dirençleri değiştirip tekrar denemek istiyorum fakat aynı derdine işleri nasıl bulacağım yanık olduğu için yazıları görünmüyor.

Geri
Yukarı