Yanlış "Yanlış Bilgilendirme" Cezası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

luci666

Hectopat
Herkese iyi forumlar. Bu konuyu cahilliğimi gidermek adına açıyorum. Bir arkadaşımız, 16 GB RAM kullanmasına rağmen sistemde 7,95 GB olarak görüldüğünü belirten bir yardım konusu açtı. Bazı enteresan durumlarda, işlemciyi soğutucusu vidalarını fazla sıkmak RAM problemlerine yol açıyordu. @Recep Baltaş 'ın konusunu örnek alarak, alternatif bir çözüm önerisi sundum. CPU soğutucu vidalarını biraz gevşetmesini önerdim.

Söz konusu konu;

Recep Baltaş'ın çözdüğü konu;

Sonuç olarak benzer problemler olduğunu, diğer çözüm önerileri işine yaramazsa diye alternatif bir çözüm önerisi bıraktım. Amacım sadece yardımcı olmaktı. Kendi tücrübelerim, sistemim, arkadaşlarımın donanım problemleri ve Recep Baltaş gibi uzun yıllardır bu sektörün içerisinde yer alan insanların daha önce çözdüğü problemlerin neticesinde bir öneride bulundum. Sanki işlemciyi sök, at gibisinden bir şeyler söylemişim gibi muamele gördüm. Konuyu açma sebebim kimseyi zor durumda bırakmak veya eleştirmek değil. Forumdan memnun olmasaydım zaten bu platformda bulunmazdım. Genç kardeşlerimiz gibi öfke ve nefret kusacak pozisyonda değilim. Eğer ben yanlış bir konudan çözüm önerisini paylaştıysam özür dilerim, moderatör arkadaşlarımız bir yanlış yaptıysa tek temennim biraz daha dikkatli olmalarıdır. Ayrıca yanlış bir bilgilendirme yaptıysam, neden yanlış olduğunu ve doğrusunu göstermelerini isterdim.

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    7,1 KB · Görüntüleme: 58
  • 1.png
    1.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 67
  • 2.png
    2.png
    26,3 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Ve Luci666 kazanır.
Moderatörler yada kullanıcılar arasında rekabet yok. :) Ya da bir gerginlik.

Yanlış bilgilendirme uyarısının amacı insanları etiketlemek değil, mesajı görecek diğer kullanıcıları uyarmak.

Yoğun durumlarda bu tür kazalar olabiliyor.

Kazanan her zaman Technopat Sosyal'dir. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Moderatörler Ya da kullanıcılar arasında rekabet yok. :) Ya da bir gerginlik.

Yanlış bilgilendirme uyarısının amacı insanları etiketlemek değil, mesajı görecek diğer kullanıcıları uyarmak.

Yoğun durumlarda bu tür kazalar olabiliyor.

Kazanan her zaman Technopat sosyal'dir. :)
Zaten konuda belirttiğim gibi bir sitem Ya da moderatör ekibini yerden yere vurmak gibi bir durumum söz konusu olamaz. İnsanın olduğu yerde hata payı her zaman olur. Bizi insan yapan durumlardan dolayı kimseye kızgın değilim veya kazanmak gibi bir durum söz konusu değil. Konu başlığını çok uzatmamak adına vs. olarak yazdım. Teşekkürlerimi sunarım, ben bu forum sayesinde çok problemimi çözdüm. Yaşadığım en ufak problemde yerden yere vuracaksam, nerede benim insanlığım? 😊

Olması gerekende bu ben iki tarafada çok teşekkür ederim. Keşke her durumda haksız olan taraf böyle kabullense, haklı olan tarafta nasılsa kabullendi daha çok üzerine gideyim demek yerine erdemli bir davranış gösterse.

Cevap olarak sadece "CPU Soğutucu vidalarını biraz gevşetmeyi deneyebilirsin." yazmak yerine gerekçesiyle, örnek ya da kaynak göstererek(2. mesajındaki gibi) cevaplarsan daha açıklayıcı olur.

Bu da benim naçizane fikrim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı