Yanlışlıkla acil durum araması yapmak

Tekrar arayacaklarını sanmam ararlarsa acil durum yok der özür dilersin. Bir daha da yapma tekrar eden sahte çağrılar sonucu yaptırım uygulama ihitmalleri var ve bunu istemezsin emin ol.

Merhaba yanlışlıkla sos araması yaptım ve hiçbir şey demeden kapattım. Tekrar aradılar reddetim. Bir şey olur mu?

Yasadigin ilin emniyetinden ararlar olayi aciklarsin konu kapanir eger o telefonuda acmazsan ya da iste mesgullersen kapina bir polis ekibi yollarlar kapida olayi aciklarsin sonra giderler kendim yasadim bizzat biliyorum.

Neden reddediyorsun tam dayakliksin. Bilerek olmadığını acil bur durum olmadığını soyelsene.

Neresi tam olarak dayaklık :D. Bilerek aramadığını zaten belirtmiş onlar geri arayınca da paniklemiştir ki normal çünkü ben de yaşadım ortaokulda, ben de açmadan kapattım. Geri aramıyorlar da zaten.

Tekrar arayacaklarını sanmam ararlarsa acil durum yok der özür dilersin. Bir daha da yapma tekrar eden sahte çağrılar sonucu yaptırım uygulama ihitmalleri var ve bunu istemezsin emin ol.

Hocam pek de cezası yok aslında ya abartıldığı kadar insanlar kaç kere can sıkıntısına arıyor sadece kücük bir para cezası yiyorlar o da 500 600 kere arayanlara yani.

Merhaba yanlışlıkla SOS araması yaptım ve hiçbir şey demeden kapattım. Tekrar aradılar reddetim. Bir şey olur mu?
Aynı olay birebir başıma gelmişti. Meşgul etmemek adına geri arandığımda telefonu açmamıştım. Bu olaydan sonra başıma herhangi bir şey gelmedi. Bir şey olacağını sanmıyorum.

Hocam pek de cezası yok aslında ya abartıldığı kadar insanlar kaç kere can sıkıntısına arıyor sadece kücük bir para cezası yiyorlar o da 500 600 kere arayanlara yani.

Herhangi bir yaptırım uygulanamaz ki zaten. Herhangi bir yerde bu tarz olayda herhangi bir idari yaptırım yapılacağına dair madde yok. Anca dediğiniz gibi spam olarak arar meşgul ederse ceza yer o da pek bir para değil.

Geri
Yukarı