Yanlışlıkla App Store'da çalıntı kredi kartı kullanılırsa ne olur?

Data paketiniz sizin verilerinizi içeren bilgi paketidir.
Bahsettiği olay verilerinizi indirdiğiniz zaman bulamayacağınızdır.
Farz edelim ki mesajlar tutulmuyor yazıyor bir yerde sizce gerçekten tutulmuyor olabilir mi?
Olabilir.
Data paketiniz sizin verilerinizi içeren bilgi paketidir.
Bahsettiği olay verilerinizi indirdiğiniz zaman bulamayacağınızdır.
Farz edelim ki mesajlar tutulmuyor yazıyor bir yerde sizce gerçekten tutulmuyor olabilir mi?
Ayrıca orada diyor ki Discord'da barınmaz VE data paketinizde bulunmaz diyor.

Sen adama neden güveniyorsun. Kart sahibi şikayetçi olursa naneyi yedin haberin olsun.
Arkadaşlar, dün gece Discord'dan bir adam ekledi, dedi iPhone mu kullanıyorsun, ben de evet dedim, sonra bana anlattı, işte birkaç kart numarası verdi, hepsi Visa'ydı. Daha sonra bir tanesinin içinden para bulduk ve 300 TL App Store hesabıma çektirdi. Dedi ki Discord Nitro al, kartlar benim, merak etme, aldığın Nitro'ların yarısı senin, yarısı benim olsun dedi, ben de tamam dedim, aldım. Adam hepsini aktifleştirip beni engelledi. Yardım edin, benim başım yanmaz, değil mi? Çok korkuyorum.

Büyük ihtimalla yerden cüzdan bulmuş. 3D Security olmayan karttan para çektirdi sana. Yaşın kaçtı bu arada?

Böyle şeylerle bankanın kendisi uğraşıyor ve cezası büyük geçmiş olsun elinde sonunda yakalıyorlar haberin olsun. Son dönemlerde zaten bunu çok fazla yapan çoluk çocuk var.

Mesajların SS'i varsa hiçbir halt olmaz, eğer mesajların SS'i yoksa başınıza büyük iş alırsınız. CC sahibi Türk değilse yine sıkıntı olmaz ama.

Arkadaşlar, dün gece Discord'dan bir adam ekledi, dedi iPhone mu kullanıyorsun, ben de evet dedim, sonra bana anlattı, işte birkaç kart numarası verdi, hepsi Visa'ydı. Daha sonra bir tanesinin içinden para bulduk ve 300 TL App Store hesabıma çektirdi. Dedi ki Discord Nitro al, kartlar benim, merak etme, aldığın Nitro'ların yarısı senin, yarısı benim olsun dedi, ben de tamam dedim, aldım. Adam hepsini aktifleştirip beni engelledi. Yardım edin, benim başım yanmaz, değil mi? Çok korkuyorum.
Çalıntı kart işini yapan birini tanıyorum, kadına diyoruz bırak ablacım bu işleri diye (evet kadın bunu yapan) sizene diyor konusu açılınca. Anlattı biraz bana işi, asıl derdin kart çalmaktan daha çok içindeki cashi iz bırakmadan çekmek olduğunu söyledi, eskiden bitcoinle hallediyorlarmış bir kaç ek program kullanarak fakat artık o programlar olsa dahi takip edilebiliyormuş nedenini sormadım. İşte bu noktada devreye tam senin gibi sazanlar giriyor. Genelde kartlardan büyük miktarlar değilde daha küçük miktarları 50 60 tane karttan çekiyorlarmış böylece hem paraya çevirmek istediğinde çekilmesi kolay oluyormuş (mesela sana nitro aldırmış adam bunları indirimli satıp nakit alacak paranın bir kısmı sonuç olarak cebine nakit olarak girecek böyle böyle katlanıyor hesabı) hemde küçük miktarlar oldukları için kart sahipleri çokta peşinden gitmiyormuş olayın. Hee olaki kart sahibi dava açar (ki açabilir hiç belli olmaz) o zaman gözünün yaşına bakmaz yasalar, ciddiyim bak korkutmak için demiyorum bu konuda siciline eklenen en ufak suç bile ileride sana tonlarca dezavantaj olarak geri döner.

Sana tavsiyem adamla olan konuşmalarını vs bulabildiğin bütün kanıtları (özellikle adamın "kart benim sen rahat ol" tarzı konuştuğu anı) koy bir klasöre kalsın bir kaç ay kenarda, baktın bir sıkıntı yok silersin.

Durum nedir merak ettim :D

Şu an için bir problem olmadı. iPhone destekle iletişime geçtim ve alınan Nitro'ları ödeme yöntemine yani kartın sahibine iade ettim. Sonuç olarak parayı iade ettim.
Çalıntı kart işini yapan birini tanıyorum, kadına diyoruz bırak ablacım bu işleri diye (evet kadın bunu yapan) sizene diyor konusu açılınca. Anlattı biraz bana işi, asıl derdin kart çalmaktan daha çok içindeki cashi iz bırakmadan çekmek olduğunu söyledi, eskiden Bitcoin'le hallediyorlarmış birkaç ek program kullanarak fakat artık o programlar olsa dahi takip edilebiliyormuş nedenini sormadım. İşte bu noktada devreye tam senin gibi sazanlar giriyor. Genelde kartlardan büyük miktarlar değil de daha küçük miktarları 50 60 tane karttan çekiyorlarmış böylece hem paraya çevirmek istediğinde çekilmesi kolay oluyormuş (mesela sana Nitro aldırmış adam bunları indirimli satıp nakit alacak paranın bir kısmı sonuç olarak cebine nakit olarak girecek böyle böyle katlanıyor hesabı) hem de küçük miktarlar oldukları için kart sahipleri çok da peşinden gitmiyormuş olayın. Hee olaki kart sahibi dava açar (ki açabilir hiç belli olmaz) o zaman gözünün yaşına bakmaz yasalar, ciddiyim bak korkutmak için demiyorum bu konuda siciline eklenen en ufak suç bile ileride sana tonlarca dezavantaj olarak geri döner.

Sana tavsiyem adamla olan konuşmalarını vs bulabildiğin bütün kanıtları (özellikle adamın "kart benim sen rahat ol" tarzı konuştuğu anı) koy bir klasöre kalsın birkaç ay kenarda, baktın bir sıkıntı yok silersin.

Bilgilendirmen için teşekkür ederim. 🙏🏼

Geri
Yukarı